Лісівники з Буковини постануть перед судом за нелегальні рубки під час війни shutterstock

Лісівники з Буковини постануть перед судом за нелегальні рубки під час війни

Катерина Бєлоусова

Для легалізації незаконно отриманого доходу зловмисник придбав нову елітну автівку

Працівники Державного бюро розслідувань закінчили досудове розслідування щодо лісничого та старшого майстра Берегометського лісомисливського господарства на Буковині, які організували “лісову схему” на 2,2 мільйона гривень.

Нелегальні рубки організували у квітні 2022 року, повідомляє Теруправління ДБР у Хмельницькому у Facebook.

Зазначається, що до злочинної групи також увійшли старший майстер лісу та двоє цивільних, розслідування щодо яких виділене в окреме провадження. Один із них повністю визнає свою вину, ще один оголошений у розшук.

“Старший майстер під час проведення вирубок лісу свідомо вказував у документах менший обсяг зрубаної деревини, аби надалі "нажитися" на надлишку”, – розповіди у пресслужбі.

У ДБР додали, що незаконні кубометри оформлювали на приватну фірму сестри одного з учасників схеми. Вони також виготовляли фіктивні товарно-супровідні документи. Отримані від продажу деревини гроші лісничий розподіляв між усіма учасниками схеми.

Зазначається, що для легалізації незаконно отриманого доходу зловмисник придбав нову елітну автівку, яку зареєстрував на дальню родичку. Наразі на це авто та інше майно фігурантів накладено арешти для відшкодування завданих державі збитків.

Нагадаємо, у серпні у Чернівецькій області повідомили про підозру 5 колишнім співробітникам Берегометського лісомисливського господарства, які завдали державі збитків на понад 2 мільйони гривень.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Рівненщині у Сарненському районі чорні лісоруби знищили 977 дерев, що завдало збитків на 2,9 мільйона гривень.

Читайте також
На Запоріжжі судитимуть озброєне злочинне угруповання “чорних лісорубів” 
На Запоріжжі судитимуть озброєне злочинне угруповання “чорних лісорубів” 

Майже півтора року вони знищували захисні насадження на території Запорізького району

“Парк у Роздолі цінніший за палац”, – іноземні арбористи
“Парк у Роздолі цінніший за палац”, – іноземні арбористи

Обстеження дерев пам’ятки садово-паркового мистецтва профінансував Фонд Семена Обломея, загиблого українського захисника, який мріяв стати арбористом та доглядати за деревами в містах України

У Львівській області за 2 місяці висадили понад 5 млн дерев
У Львівській області за 2 місяці висадили понад 5 млн дерев

Органи місцевого самоврядування також долучилися до озеленення територій