Країни ЄС зменшили викиди від електрики та промисловості shutterstock

Країни ЄС зменшили викиди від електрики та промисловості

Катерина Бєлоусова

Велика Британія також зменшила викиди вуглецю на 2,4% у 2022 році

В Євросоюзі викиди від енергетики та промисловості, які регулюються вуглецевим ринком, скоротилися на 1,2-1,6% у 2022 році й сягнули 1,316-1,32 мільярда тонн CO2-еквіваленту.

Про це свідчать попередні дані в базі даних журналу транзакцій ЄС з 93% усіх установок, охоплених системою торгівлі викидами (ETS), та перевірених аналітиками Refinitiv і ICIS, повідомляє Reuters.

Зазначається, що близько 45% викидів парникових газів в ЄС регулюється ETS. Система покликана стримати глобальне потепління завдяки стягненню плати за право на викиди вуглецю. 

В матеріалі підкреслили, що попри зростання викидів в енергетичному секторі, вони буди компенсовані зниженням промислових викидів. 

Автори наголосили, що через повномасштабну війну в Україні багато країн ЄС почали спалювати більше вугілля для виробництва електроенергії, оскільки поставки російського газу скоротилися. Були також проблеми з виробництвом ядерної енергії у Франції. А високі ціни на газ змусили багато промислових компаній стримувати виробництво.

За словами аналітиків, викиди в авіаційному секторі, на який також поширюється схема, у 2022 році зросли на 77-84% порівняно з рівнями 2021 року, оскільки галузь почала відновлюватися після пандемії COVID-19.

За словами газового аналітика Refinitiv Яня Ціня, через зростання авіаційних викидів загальні викиди вуглекислого газу, охоплені ETS, різко зросли – на 0,2% порівняно з рівнями 2021 року до 1,366 мільярда тонн.

Зазначається, що Велика Британія також заявила про зменшення викидів СО2 на 2,4% (331,5 мільйона тонн) у 2022 році.

Нагадаємо, за даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) глобальні викиди вуглецю у 2022 році зросли до нового рекордного значення на 0,9%, тобто до понад 36,8 мільярда метричних тонн, що підводить світ до небезпечного рівня глобального потепління.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, звіт консалтингової компанії Rhodium Group показав, що викиди парникових газів у США у 2022 році збільшилися на 1,3% (5,6 млрд тонн CO2-еквівалента), що суперечить цілям Паризької кліматичної угоди.

Читайте також
Великі бізнеси змагаються за 40 млрд євро від ЄС на скорочення викидів вуглецю
Великі бізнеси змагаються за 40 млрд євро від ЄС на скорочення викидів вуглецю

Європейський Союз має вирішити, скільки ризиків готовий взяти на себе, інвестуючи гроші платників податків у нові технології

Європа скоротила викиди парникових газів минулого року на 5%
Європа скоротила викиди парникових газів минулого року на 5%

При цьому в світі у 2023 році викиди вуглекислого газу від спалювання викопного палива зросли приблизно до 37 мільярдів тонн

Швейцарська Climeworks відкрила найбільший у світі завод з видобутку CO2 з повітря 
Швейцарська Climeworks відкрила найбільший у світі завод з видобутку CO2 з повітря 

Це вже друге комерційне підприємство прямого вловлювання повітря (DAC) цієї компанії в Ісландії

У США виділяють $28 млн на розробку технологій очищення чавуну та сталі
У США виділяють $28 млн на розробку технологій очищення чавуну та сталі

Фінансування підтримає деякі з найпередовіших розробок з декарбонізації сталеливарної промисловості