Країни G7 визначили терміни декарбонізації енергетики GlobalLookPress

Країни G7 визначили терміни декарбонізації енергетики

Олена Яценьо

Декарбонізувати енергетичний сектор "Велика сімка" домовилася в Берліні

Міністри з питань клімату та навколишнього середовища країн G7 ("Великої сімки") домовилися припинити субсидувати викопне паливо до 2025 року й суттєво декарбонізувати свої економіки до 2035 року.

Плани G7 про скорочення викидів вуглекислого газу (CO2) озвучив міністр економіки та захисту клімату Німеччини Роберт Габек, повідомляє Reuters.

"Зроблено значний крок у декарбонізації енергетичного сектору. Зобов'язання, яке тепер узято, говорить про те, що енергетичний сектор у 2035 році у всіх країнах G7 — і це перше нововведення — має бути переважно декарбонізовано... Відмова від вугілля є спільною метою G7", —  сказав міністр ФРН.

У своїй заяві Габек зазначив, що учасники зустрічі також домовилися про скорочення фінансування викопних енергоносіїв до 2025 року. Міністр зазначив, що це складне, але здійсненне завдання.

Німецький міністр нагадав, що кількість вуглекислого газу в атмосфері призведе до підвищення температури планети на 1,5 градуса. Цей поріг учені називають критичним, здатним призвести до серйозної зміни клімату.

Хоча глобальне потепління вже неможливо зупинити, нині завдання полягає в тому, щоб його сповільнити, сказав представник Німеччини.

У випущеному за підсумками засідання комюніке йдеться про те, що країни G7 мають намір відмовитися від використання вугілля для виробництва електроенергії. Але конкретних термінів там не вказано.

Водночас рішення про декарбонізацію залишає можливість подальшого використання викопного палива, якщо обсяги викидів від його використання істотно скоротяться.

У комюніке також згадано зобов'язання до 2030 року домогтися вуглецевої нейтральності для дорожнього сектору та наростити продаж електромобілів.

Нагадаємо, що в G7 входять США, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія і Великобританія. У 2022 році у "Великої сімці" головує Німеччина.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, прем'єр Італії Маріо Драгі заявив, що світ не зможе розв'язати проблем клімату без трьох країн.

Читайте також
€4,8 млрд доходів від продажу квот ЄС спрямує на net-zero проєкти
€4,8 млрд доходів від продажу квот ЄС спрямує на net-zero проєкти

Це допоможе впровадити передові чисті технології в життя по всій Європі

Канада та ЄС домовилися допомагати розвивати вуглецеве ціноутворення у світі
Канада та ЄС домовилися допомагати розвивати вуглецеве ціноутворення у світі

Вони підкреслили вирішальну роль приватного сектора в стимулюванні інновацій та прискоренні інвестицій для переходу на чисту енергію

Фонд декарбонізації досі не запрацював: отримує гроші, але не може їх використовувати
Фонд декарбонізації досі не запрацював: отримує гроші, але не може їх використовувати

Установа наразі не може виконувати завдання, задля яких була створена