Країни G20 не дійшли згоди щодо двох кліматичних цілей shutterstock

Країни G20 не дійшли згоди щодо двох кліматичних цілей

Олена Яценьо

Низка держав і далі робить акцент на використанні викопного палива

Міністри країн "великої двадцятки" (G-20, Група двадцяти) не змогли досягти домовленості щодо спільної амбітної мети – не допустити потепління більш ніж на 1,5 градуса до 2030 року.

Про це за результатами дводенної зустрічі в Неаполі повідомив італійський міністр довкілля Роберто Чінголані, передає "Голос Америки".

Участь у засіданні з питань клімату в п’ятницю, 23 липня, брали міністри довкілля і міністри енергетики G20.

Зазначимо, що країни G20, у яких проживає близько 60% населення планети, відповідальні за 80% світової економіки та 85% шкідливих викидів до атмосфери. Водночас серед цих країн спостерігається значна відмінність у підході до подолання зміни клімату.

За словами італійського міністра охорони навколишнього середовища та захисту території моря Роберто Чінголані, ухвалення цільового показника не підтримала ціла низка країн.

Зокрема, Китай, Росія, Бразилія та Австралія – ​​мають намір дотримуються стратегії, яка може призвести до щорічного потепління на 5°. Ці держави продовжують робити акцент на використанні викопного палива.

Цей показник більш ніж удвічі перевищує мету, оголошену іншими країнами.

Йохен Фласбарт, державний секретар німецького Федерального міністерства охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки, зазначив, що переговори виявилися складними. Країни не змогли зійтися й на тому, щоб повністю вилучити використання вугілля в енергетиці до 2025 року.

Як писала ЕкоПолітика напередодні, посли G7 привітали прагнення України відмовитися від вугілля та стати кліматично-нейтральною.

Читайте також
В Україні оновили довгострокову Стратегію низьковуглецевого розвитку до 2050 року
В Україні оновили довгострокову Стратегію низьковуглецевого розвитку до 2050 року

Вона повністю відповідає кліматичним цілям ЄС та Паризькій угоді

Глобальні викиди метану стрімко зростають до рекордних показників, – вчені
Глобальні викиди метану стрімко зростають до рекордних показників, – вчені

Це може спричинити підвищення глобальної температури більш ніж на 3°C порівняно з доіндустріальними часами вже до кінця століття

Bloomberg NEF назвала 2 оновлені сценарії для досягнення основної мети Паризької угоди
Bloomberg NEF назвала 2 оновлені сценарії для досягнення основної мети Паризької угоди

Аналітики наголосили, що швидкість впровадження чистих технологій і декарбонізації енергетичного сектору стане вирішальним фактором успіху