Країни G20 дійшли компромісу щодо протидії змінам клімату shutterstock

Країни G20 дійшли компромісу щодо протидії змінам клімату

Олена Яценьо

Комюніке містить зобов’язання припинити фінансування закордонних проєктів із виробництва електроенергії за допомогою вугілля

Учасники зустрічі "Великої двадцятки" (G20) досягли угоди про обмеження глобального потепління на рівні півтора градуса Цельсія "приблизно до середини століття".

Про це йдеться в підсумковій заяві саміту G20, який проходив у Римі 30-31 жовтня, пише "Інтерфакс-Україна".

"Ми, як і раніше, віддані меті Паризької угоди — утримувати зростання середньої температури у світі на рівні значно нижче двох градусів Цельсія і продовжувати здійснювати зусилля з обмеження його на півтора градуса Цельсія вище до індустріального рівня", — сказано в підсумковому комюніке зустрічі G20.

У документі наголошується, що для утримання змін у межах півтора градуса знадобляться "значні та ефективні дії та відданість усіх країн".

Окрім того, зазначається, що в разі потреби нинішні національні плани щодо стримування викидів парникових газів потрібно переглянути в бік посилення.

Водночас комюніке містить зобов’язання припинити фінансування виробництва електроенергії з вугілля за кордоном, але не встановлює мету щодо припинення використання вугілля всередині країн.

Також не зазначено дату, до якої країни G20 готові відмовитися від отримання електрики за допомогою вугілля. У тексті лише йдеться, що це треба зробити "якнайшвидше".

Додамо, що країни — учасниці саміту підтвердили попередні зобов’язання витрачати 100 мільярдів доларів щороку на те, щоб допомогти бідним країнам впоратися з наслідками змін клімату.

Як писала ЕкоПолітика раніше, прем'єр Італії Маріо Драгі, країна якого нині головує у "великій двадцятці" (G20), заявив, що світова спільнота не здатна буде розв'язати кліматичні проблеми без участі таких країн, як Росія, Китай та Індія.

Читайте також
Світовий банк має намір виділити $150 млрд на кліматичні проєкти
Світовий банк має намір виділити $150 млрд на кліматичні проєкти

Фінансова установа минулого року надала країнам, що розвиваються, $43 млрд на боротьбу зі змінами клімату

24 жовтня відзначають Міжнародний день дій на захист клімату: що варто знати про цей день
24 жовтня відзначають Міжнародний день дій на захист клімату: що варто знати про цей день

Війна в Україні, окрім людських втрат і руйнувань, має значний вплив на довкілля та зміну клімату

Планету продовжує “штормити”: у Сахарі за добу випала річна кількість опадів. Відео
Планету продовжує “штормити”: у Сахарі за добу випала річна кількість опадів. Відео

Це рідкісне явище захопило місцевих жителів і туристів, які спостерігали за стрімкими потоками води у пустелі

Через зміну клімату Амазонка рекордно обміліла
Через зміну клімату Амазонка рекордно обміліла

Низка посух перетворила деякі ділянки могутньої водної артерії на мілководні басейни завглибшки лише кілька десятків сантиметрів