Учасники зустрічі "Великої двадцятки" (G20) досягли угоди про обмеження глобального потепління на рівні півтора градуса Цельсія "приблизно до середини століття".
Про це йдеться в підсумковій заяві саміту G20, який проходив у Римі 30-31 жовтня, пише "Інтерфакс-Україна".
"Ми, як і раніше, віддані меті Паризької угоди — утримувати зростання середньої температури у світі на рівні значно нижче двох градусів Цельсія і продовжувати здійснювати зусилля з обмеження його на півтора градуса Цельсія вище до індустріального рівня", — сказано в підсумковому комюніке зустрічі G20.
У документі наголошується, що для утримання змін у межах півтора градуса знадобляться "значні та ефективні дії та відданість усіх країн".
Окрім того, зазначається, що в разі потреби нинішні національні плани щодо стримування викидів парникових газів потрібно переглянути в бік посилення.
Водночас комюніке містить зобов’язання припинити фінансування виробництва електроенергії з вугілля за кордоном, але не встановлює мету щодо припинення використання вугілля всередині країн.
Також не зазначено дату, до якої країни G20 готові відмовитися від отримання електрики за допомогою вугілля. У тексті лише йдеться, що це треба зробити "якнайшвидше".
Додамо, що країни — учасниці саміту підтвердили попередні зобов’язання витрачати 100 мільярдів доларів щороку на те, щоб допомогти бідним країнам впоратися з наслідками змін клімату.
Як писала ЕкоПолітика раніше, прем'єр Італії Маріо Драгі, країна якого нині головує у "великій двадцятці" (G20), заявив, що світова спільнота не здатна буде розв'язати кліматичні проблеми без участі таких країн, як Росія, Китай та Індія.