ТОВ “ДТЕК ВДЕ” почало випуск вуглецевих кредитів, які можуть купити компанії для зменшення власного вуглецевого сліду при виготовленні продукції.
Про це йдеться у пресрелізі цієї компанії-виробника електричної енергії.
Одне з підприємств компанії отримало сертифікацію на випуск вуглецевих кредитів від Міжнародного вуглецевого реєстру (International Carbon Registry в Ісландії). За методологією реєстру, 1 вуглецевий кредит в Україні відповідає зниженню викидів на 1 тонну СO2 шляхом виробництва 1,56 МВт*год енергії з ВДЕ.
"Нещодавно ми випустили перші гарантії походження, які може придбати український бізнес. Тепер, випускаючи вуглецеві кредити, виходимо на міжнародний рівень і закликаємо закордонний бізнес підтримати відновлення енергетики України. Адже кошти від продажу вуглецевих кредитів напряму йдуть на розвиток потужностей ВДЕ", – заявив генеральний директор ДТЕК ВДЕ Олександр Селищев.
У компанії підрахували, що “чиста” електроенергія, яку виробило підприємство впродовж 2019-2023 років, дозволила уникнути 880 тис. тонн викидів СО2.
Міжнародні компанії можуть купити вуглецеві кредити від ДТЕК ВДЕ, щоб отримати право на викиди парникових газів або ж компенсацію раніше здійснених викидів від своєї діяльності. Цей інструмент використовується для дотримання екологічних вимог та досягнення цілей сталого розвитку, зокрема вуглецевої нейтральності, говорять у компанії.
Нагадаємо, нещодавно ЕкоПолітика повідомляла про те, що у Зборівській територіальній громаді на Тернопільщині монтують нові вітрогенератори для виробництва електроенергії. Також ми розповідали, що мережа NOVUS внесла дахову сонячну електростанцію (СЕС) у стандарт будівництва своїх нових магазинів.