"ТОВ "Хеппі-Фіш" хоче взяти у користування земельні ділянки на 12 полонинах Карпатського національного природного парку для випасання там овець, а також будівництва сироварні та дегустаційної зали.
Про це повідомив директор Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ), еколог Володимир Борейко.
Він опублікував фото заяви, яку надіслало товариство на ім’я директора Карпатського нацпарку.

Фото: facebook.com/kekz.ua.
Чого хочуть підприємці
Згідно із документом, ТОВ "Хеппі-Фіш" пропонує природоохоронній установі укласти з ними договір про співпрацю у сфері рекреаційної діяльності – випасання худоби (овець/кіз).
Як бажані місця для такої діяльності вказані 14 ділянок на 12 полонинах. Вони знаходяться на території Яремчанського, Ямнянського, Женецького, Татарівського, Підліснівського, Вороненківського та Ворохтянського лісництв.
Види рекреаційної діяльності, які запланувало товариство:
- випасання худоби (кіз/овець);
- сироваріння;
- проведення дегустацій та екскурсій.
Також ТОВ "Хеппі-Фіш" планує побудувати на наданих територіях:
- ферму для кіз та овець;
- стодоли;
- сироварні;
- дегустаційний зал;
- музей та сирний підвал;
- колибу.
За співпрацю підприємці пропонують зі свого боку благодійний щомісячний внесок у 68.000 грн.
Загальна площа ділянок, на яких вони хочуть проводити свою діяльність, складає майже 285 га.
Що насторожило еколога
Володимир Борейко вважає, що заповідним полонинам Карпатського національного парку загрожує знищення. Він нагадав, що високогірні полонини Карпат – це дуже важливі в екологічному плані ділянки гірської дикої природи. У різний час там масово цвітуть червонокнижні орхідеї та рідкісні шафрани.
Природозахисник побоюється, що ці унікальні ділянки дикої природи бізнесмени знищать випасом овець та будівництвом. Він наголосив, що розважальний туризм, який хочуть відкрити на полонинах, не має жодного відношення до екологічної освіти, якою мають займатися національні парки.
“Сьогодні почнуть виготовляти сир, завтра відкриють гірськолижний курорт, поставлять вітряки, а післязавтра почнуть провозити з Європи трофейних мисливців постріляти диких ведмедів. Лиха біда начало. І заповідності не залишиться. Як і дикої природи. Ми все це вже проходили й не раз”, – говорить Борейко.
Днями ЕкоПолітика розповідала, що активісти КЕКЦ звинуватили Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України у гальмуванні розвитку заповідної справи в Україні.