У Києві зранку п’ятниці, 7 жовтня, мешканці Голосіївського району поскаржилися на якість водопровідної води, яка стала червоного кольору та маслянистою на дотик.
Про це “ЕкоПолітиці” розповіла мешканка багатоповерхівки з вулиці Ломоносова.
Як відомо, таке явище може траплятися при прочистці водопровідних труб. Однак киянка запевнила, що жодних повідомлень про такі роботи не надходило.
Як повідомляє ПрАТ “АК Київводоканал”, водозабір для підготовки питної води та подачі її у централізовану систему водопостачанням м.Києва здійснюється з 3 джерел:
- 30% – р.Дніпро;
- 60% – р.Десна;
- 10% – артезіанські джерела.
Контроль якості питної води здійснюється на виході з очисних споруд, на артезіанських насосних станціях та розподільчих водопровідних мережах міста.
“Якість питної води відповідає чинним Державним санітарним правилам і ДСанПіН [державним санітарним правилам і нормам]”, – зазначили в пресслужбі “Київводоканалу”.
Нагадаємо, у Києві ГО SaveDnipro провела дослідження щодо оцінки мікрорайонів за екологічними показниками, зокрема якості повітря, питної води, стану водних ресурсів, ґрунтів, доступності зелених зон і засміченості територій.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Рівненщині медики назвали міста та селища, в яких якість питної води централізованих мереж водопостачання відповідає хімічними показниками якості та безпечності та регіони з регулярною невідповідністю ним.