Китай звинуватили у лицемірстві щодо Фукусіми через скид власних радіоактивних вод 

Китай звинуватили у лицемірстві щодо Фукусіми через скид власних радіоактивних вод 

Катерина Бєлоусова

У стоках концентрації радіоактивних речовин нижче 1500 беккерелів на літр при стандарті безпеки до 60 000 беккерелів на літр

Китай звинуватили у лицемірстві через заборону імпорту морепродуктів з Японії через скидання в океан 1 мільйона тонн радіоактивної води зі зруйнованої атомної електростанції "Фукусіма-Даїчі".

Атомні електростанції Китаю скидають в океан стічні води з вищим рівнем тритію, ніж у водах з Фукусіми, повідомляє The Guardian.

Зазначається, що Китай також звинуватили у використанні цього інциденту для розпалювання антияпонських настроїв.

В матеріалі розповіли, що скидати очищені радіоактивні води Японія буде протягом щонайменше 30 років. План схвалили орган ООН з атомної безпеки, Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) та уряд Японії. Багато вчених погоджуються з МАГАТЕ, що викид матиме незначний радіологічний вплив на людей і навколишнє середовище.

В  енергетичній компанії Tokyo Electric Power Company (TEPCO) заявили, що аналіз зразків першої партії випущених стічних вод показав, що рівень радіоактивності знаходиться у безпечних межах.

"Ми підтвердили, що аналізоване значення дорівнює розрахованій концентрації та що аналізоване значення нижче 1500 беккерелів на літр", — сказав представник TEPCO Кейсуке Мацуо, додавши, що національний стандарт безпеки становить 60 000 беккерелів на літр.

Він пояснив, що компанія і надалі аналізуватиме рівень радіоактивності.

Зазначається, що китайська електростанція Fuqing у провінції Фуцзянь викидає в Тихий океан приблизно втричі більше тритію, ніж запланований викид у Фукусімі. Ймовірно, Пекін базує свою позицію на тому, що викид Японії стався внаслідок ядерної катастрофи і у водах можуть бути присутні інші радіоактивні речовини.

В матеріалі пояснили, що тритій виробляється природним шляхом як частина нормального радіаційного фону навколишнього середовища. 

Старший викладач Університету Окленда доктор Девід Крофчек підкреслив, що вміст тритію у водах, що скидаються, всемеро нижчий за норми Всесвітньою організацією охорони здоров’я для питної води.

“Набагато більше тритію було викинуто нормально працюючими атомними електростанціями в північну частину Тихого океану”, – сказав він.

У Грінпіс заявили, що радіологічні ризики від Фукусіми не були повністю оцінені, а біологічний вплив тритію, вуглецю-14, стронцію-90 і йоду-129, які виділяються разом з водою, "був проігнорований". 

Проте в TEPCO та уряді Японії заявили, що процес фільтрації видалить стронцій-90 та йод-129, тоді як концентрація вуглецю-14 у забрудненій воді набагато нижча, ніж нормативний стандарт для скидання.

Зазначається, що у деяких китайських супермаркетах, як це було після катастрофи на Фукусімі 2011 року, почався продаж солі через безпідставні чутки про те, що йод у солі може запобігти радіаційному отруєнню.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у четвер, 24 серпня, Японія почала скидати понад 1 мільйон метричних тонн очищеної радіоактивної води з АЕС “Фукусіма”.

Читайте також
Китай хоче жорстко обмежити викиди парникових газів вже протягом десятиліття
Китай хоче жорстко обмежити викиди парникових газів вже протягом десятиліття

Країна може взяти на себе кліматичне лідерство, від якого відмовилися США

Китай затвердив два міжнародних стандарти щодо викидів парникових газів
Китай затвердив два міжнародних стандарти щодо викидів парникових газів

Держава хоче посилити свою роль у глобальному управлінні кліматом

У 2024 році Китай почав будівництво найбільших за 10 років потужностей вугільних електростанцій
У 2024 році Китай почав будівництво найбільших за 10 років потужностей вугільних електростанцій

Промисловці намагаються встигнути до запровадження обмежень у 2026 році

Китай запустив найбільшу у світі систему зберігання енергії на маховиках. Відео
Китай запустив найбільшу у світі систему зберігання енергії на маховиках. Відео

Вона перевершила попереднього лідера — маховикову станцію потужністю 20 МВт у Нью-Йорку, побудовану у 2014 році