Китай закликають позбутися смогу, який загрожує здоровʼю людей shutterstock

Китай закликають позбутися смогу, який загрожує здоровʼю людей

Катерина Бєлоусова

Забруднене повітря в Китаї спричинило близько 1,4 мільйона передчасних смертей у 2019 році

Китай закликають підвищити стандарти якості повітря, оскільки стійкий смог продовжує негативно впливати на здоров’я населення.

Концентрація дрібних часточок PM2,5 у повітрі дорівнює 30 мікрограмів на кубічний метр, хоча за рекомендаціями ВООЗ не має перевищувати 5 мікрограмів, повідомляє Reuters.

Також у деяких промислових частинах на півночі все ще спостерігається рівень смогу близько 200 мікрограмів, особливо взимку.

Кампанії, яка розпочалася у 2013 році для боротьби зі смогом, знизила концентрацію PM2,5 до рівня 30 мікрограмів на кубічний метр, хоча проміжна ціль була в 35 мікрограмів.

Робоча група, створена за дорученням китайської національної програми дослідження забруднення, заявила, що Китаю необхідно переглянути національні стандарти забруднення повітря та покращити правовий захист здоров'я людей.

"Гострий ризик для здоров’я від забруднення навколишнього середовища PM2,5 зазвичай означає, що короткочасний вплив PM2,5 може спричинити гостре пошкодження організму, спровокувати появу симптомів або захворювань (переважно серцево-судинних або респіраторних захворювань) і призвести до передчасної смерті та низці несприятливих наслідків для здоров’я", – йдеться у повідомленні.

В матеріалі зазначили, що кожне збільшення PM2,5 на 10 мікрограм було пов’язане з підвищенням ризику госпіталізації з приводу респіраторних захворювань на 0,34%.

Уряд закликають продовжувати просувати чисту енергетику, модернізувати промисловість і контролювати транспортне забруднення, адже мета Китаю щодо вуглецевої нейтральності є важливою частиною його зусиль, спрямованих на виконання рекомендацій ВООЗ.

Робоча група також закликала до покращення даних і більш систематичного вивчення впливу забруднення повітря на здоров’я, включаючи вплив "ключових токсичних компонентів" на біомаркери людини.

Дослідження Global Burden of Disease Study, проведене Вашингтонським університетом, показало, що забруднення повітря в Китаї спричинило близько 1,4 мільйона передчасних смертей у 2019 році.

Нагадаємо, за даними ВООЗ, 99% населення світу дихає забрудненим повітрям.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, китайське дослідження показало, що забруднене повітря спричиняє деградацію мозку.

Читайте також
У трьох районах Києва різко погіршилося повітря: названо причину
У трьох районах Києва різко погіршилося повітря: названо причину

Кличко закликав киян не виходити з дому без нагальної потреби через погане повітря в місті

У Києві виявили джерело 80% забруднення повітря
У Києві виявили джерело 80% забруднення повітря

У Києві моніторинг повітря забезпечують 5 основних станцій та понад 40 індикативних пунктів

У Польщі планують покращити якість повітря за рахунок модернізації систем опалення
У Польщі планують покращити якість повітря за рахунок модернізації систем опалення

Централізоване опалення базується на теплових установках і теплоелектростанціях, які мають відповідати суворим екологічним вимогам ЄС

Забрудненим повітрям дихають 99% людей, — ВООЗ
Забрудненим повітрям дихають 99% людей, — ВООЗ

Якість повітря найгірша в регіонах Східного Середземномор’я та Південно-Східної Азії