Китай закликають позбутися смогу, який загрожує здоровʼю людей shutterstock

Китай закликають позбутися смогу, який загрожує здоровʼю людей

Катерина Бєлоусова

Забруднене повітря в Китаї спричинило близько 1,4 мільйона передчасних смертей у 2019 році

Китай закликають підвищити стандарти якості повітря, оскільки стійкий смог продовжує негативно впливати на здоров’я населення.

Концентрація дрібних часточок PM2,5 у повітрі дорівнює 30 мікрограмів на кубічний метр, хоча за рекомендаціями ВООЗ не має перевищувати 5 мікрограмів, повідомляє Reuters.

Також у деяких промислових частинах на півночі все ще спостерігається рівень смогу близько 200 мікрограмів, особливо взимку.

Кампанії, яка розпочалася у 2013 році для боротьби зі смогом, знизила концентрацію PM2,5 до рівня 30 мікрограмів на кубічний метр, хоча проміжна ціль була в 35 мікрограмів.

Робоча група, створена за дорученням китайської національної програми дослідження забруднення, заявила, що Китаю необхідно переглянути національні стандарти забруднення повітря та покращити правовий захист здоров'я людей.

"Гострий ризик для здоров’я від забруднення навколишнього середовища PM2,5 зазвичай означає, що короткочасний вплив PM2,5 може спричинити гостре пошкодження організму, спровокувати появу симптомів або захворювань (переважно серцево-судинних або респіраторних захворювань) і призвести до передчасної смерті та низці несприятливих наслідків для здоров’я", – йдеться у повідомленні.

В матеріалі зазначили, що кожне збільшення PM2,5 на 10 мікрограм було пов’язане з підвищенням ризику госпіталізації з приводу респіраторних захворювань на 0,34%.

Уряд закликають продовжувати просувати чисту енергетику, модернізувати промисловість і контролювати транспортне забруднення, адже мета Китаю щодо вуглецевої нейтральності є важливою частиною його зусиль, спрямованих на виконання рекомендацій ВООЗ.

Робоча група також закликала до покращення даних і більш систематичного вивчення впливу забруднення повітря на здоров’я, включаючи вплив "ключових токсичних компонентів" на біомаркери людини.

Дослідження Global Burden of Disease Study, проведене Вашингтонським університетом, показало, що забруднення повітря в Китаї спричинило близько 1,4 мільйона передчасних смертей у 2019 році.

Нагадаємо, за даними ВООЗ, 99% населення світу дихає забрудненим повітрям.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, китайське дослідження показало, що забруднене повітря спричиняє деградацію мозку.

Читайте також
Євросоюз посилює вимоги до якості атмосферного повітря
Євросоюз посилює вимоги до якості атмосферного повітря

Найбільшими його забруднювачами у країнах блоку наразі є тверді частинки, діоксид азоту та озон

В Україну прийшло забруднене повітря з заходу та півночі
В Україну прийшло забруднене повітря з заходу та півночі

Фахівці рекомендують за можливості не виходити на вулицю

У Києві хочуть розробити офіційні правила розміщення генераторів
У Києві хочуть розробити офіційні правила розміщення генераторів

Минулого року від містян надходило багато скарг на їх використання

КМВА призупиняє роботу скандального заводу у Києві через перевищення викидів
КМВА призупиняє роботу скандального заводу у Києві через перевищення викидів

На його діяльність неодноразово скаржилися мешканці столичних районів Сирець, Куренівка та Нивки