Київ накрила сильна пилова буря. Фото та відео

Київ накрила сильна пилова буря. Фото та відео

Зоряна Бердник

Люди скаржаться на погане самопочуття та ускладнення дихання

У вівторок, 22 червня, Київ огорнула густа хмара смогу.

Фото та відео небезпечного погодного явища кияни опублікували в соцмережах.

За словами мешканця Солом'янського району, навколишню місцевість затягнуло ніби брудною хмарою.

Ще один киянин опублікував відео та припустив, що забруднення повітря виникло через пожежу поруч.

Крім того, люди відчувають дивний запах у районі Борщагівки.

За словами синоптика Валерія Латухи, причиною встановлення смогу в столиці може бути пилова буря, яку принесли вітри з астраханських степів.

"Сьогодні з космосу спостерігається піщана буря (пилова хмара) над Лівобережною Україною яку нанесло з Астраханських напівпустельних степів. Зачіпає також і Київ. Явище має власне ім'я "Астраханський суховій"", - написав Латуха на своїй сторінці у Facebook.

Водночас у громадській мережі моніторингу якості повітря EcoCity зафіксували значне перевищення пилу розміром 10 мікрометрів.

Експерти радять зачинити вікна у своїх оселях, особливо на верхніх поверхах, і дочекатися поки рівень забруднення повернеться до безпечного зеленого кольору.

На вулиці перебувати рекомендується тільки в респіраторній масці не менше другого типу захисту. "Це захистить Вас від попадання дрібнодисперсного пилу в легені", - зазначають в EcoCity.

Спостерігати за показниками можна за посиланням https://www.eco-city.org.ua/?zoom=10...

Загалом через забруднення повітря дехто з киян почав скаржитися на погане самопочуття та ускладнення дихання, зокрема пирхоту в горлі.

За прогнозами Укргідрометцентру, сьогодні метеорологічні умови не сприятимуть розсіюванню шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери.

Нагадаємо, що в понеділок, 21 червня, Полтавську область затягнуло смогом без запаху й невідомого походження.

Читайте також
Озеленення, якого немає: ЗМІ викрили маніпуляції київської влади щодо зелених зон столиці
Озеленення, якого немає: ЗМІ викрили маніпуляції київської влади щодо зелених зон столиці

Активісти говорять, що за минуле десятиріччя тільки один парк у столиці був облаштований дійсно “з нуля”

Київ швидко втрачає свої зелені зони: мінус 700 га за 10 років
Київ швидко втрачає свої зелені зони: мінус 700 га за 10 років

Активні громадяни програють забудовникам

У Києві побільшало зелених зон: де з'явилися нові мінісквери
У Києві побільшало зелених зон: де з'явилися нові мінісквери

Це продовження ініціативи, започаткованої минулого року

Як Київ озеленюється у відповідь на спеку: 5 ініціатив, що вже працюють у місті
Як Київ озеленюється у відповідь на спеку: 5 ініціатив, що вже працюють у місті

Аномальна температура повітря, посухи, зменшення кількості опадів – усе це не лише ускладнює життя містянам, а й створює нові виклики для інфраструктури