Прем’єр-міністр Джастін Трюдо разом із президенткою Європейської Комісії Урсулою фон дер Ляєн на полях 79-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН провели зустріч із представниками світового бізнесу та задекларували спільне бачення у питанні встановлення ціни на вуглець та декарбонізації промисловості.
Про це йдеться у вітальній промові очільниці Єврокомісії.
Урсула фон дер Ляєн розповіла, що минулого року у ЄС провели низку круглих столів з питань чистого переходу з різними секторами економіки. На них влада та промисловці обговорили, як декарбонізація та конкурентоспроможність можуть йти пліч-о-пліч.
Президентка Єврокомісії анонсувала, що на основі цього діалогу вона запропонує новий Чистий промисловий курс, який доповнить Європейський зелений курс. Вона впевнена, що такий "Діалог про чистий перехід" потрібен і на глобальному рівні.
Як доказ ефективності системи торгівлі квотами на викиди (СТВ), вона навела такі цифри: запровадження ціноутворення на вуглець допомогло скоротити викиди в секторах, на які воно поширюється, на 50%. При цьому економіка Євросоюзу продовжує зростати, наголосила президентка.
“Ми змогли довести, що вуглецеве ціноутворення – це ринковий інструмент, який працює на зменшення викидів і збільшення ВВП”, – сказала вона.
Посадовиця розповіла, що вуглецеве ціноутворення генерує доходи. За її словами, СТВ принесла понад €200 млрд, які потім країни Євросоюзу інвестували в чистий перехід, тобто в кліматичні дії та в дослідження і розробку нових технологій.
“Вуглецеве ціноутворення перетворює забруднення на інновації. Це надсилає дуже чіткий сигнал діловому світу: якщо ви забруднюєте, ви платите. Але якщо ви робите все екологічно чистим, це окупиться”, – сказала Урсула фон дер Ляєн.
Вона нагадала, що Європейський Союз приєднався до канадської ініціативи "Глобальний челендж щодо ціноутворення на викиди вуглецю". Разом вони допомагають країнам, які хочуть розвивати вуглецеве ціноутворення. За останні 5 років в рамках діалогу про чисті технології, водень та критично важливу сировину було укладено 35 нових угод, говорить президентка.
Наостанок вона закликала представників бізнесу з усього світу працювати разом з новими бізнес-моделями, які включають "вуглецеві кредити" або "екологічні кредити", корисні для планети та економічного процвітання.
Нагадаємо, у 2022 році Канада ввела податковий кредит у розмірі до 60% для компаній, які інвестують у технології уловлювання вуглецю, щоб скоротити викиди.