Кабмін випустить "зелені" облігації для погашення боргу перед інвесторами в "чисту" енергетику shutterstock

Кабмін випустить "зелені" облігації для погашення боргу перед інвесторами в "чисту" енергетику

Олена Яценьо

Сьогодні заборгованість становить 15,8 млрд грн

Кабінет міністрів України має розмістити облігації для погашення боргів перед виробниками "чистої" енергетики орієнтовно в жовтні 2021 року. З цим під час засідання Антикризового енергетичного штабу погодився прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Про це у своєму Telegram-каналі розповів співголова МФО "Чиста енергія - здорове довкілля" та нардеп від фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко, який узяв участь у засіданні.

Він наголосив, що держава не виконала свої зобов'язання за Меморандумом про взаєморозуміння, який передбачав погашення боргів перед виробниками ВДЕ на рівні 40% у 2020 році, 60% - у 2021 році рівномірно поквартально.

"Сьогодні заборгованість становить 15,8 млрд грн, а графік погашення не виконується. Також поточні платежі не було забезпечено в повному обсязі. Це завдає великого удару по виробниках альтернативної енергетики", - зазначив Гончаренко.

Додамо, що, згідно з даними держпідприємства "Гарантований покупець" на 20 липня, рівень оплати за придбану у 2021 році "зелену" електроенергію становить 93% - у січні-квітні, 71% - у травні, 62% - у червні і 71% за 10 днів липня.

Борг НЕК "Укренерго" перед "ГарПок" за компенсаційними виплатами ВДЕ-генерації за 2020 рік становить 11,6 млрд грн, за 2021 рік - 7,1 млрд грн.

Раніше ЕкоПолітика писала, що голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков розповів про проблеми вітрової енергетики в Україні.

Читайте також
ТОП-5 зелених інвестицій в Україні за час війни
ТОП-5 зелених інвестицій в Україні за час війни

Попри виклики повномасштабного вторгнення, українські компанії та інвестори знаходять можливості для створення та розвитку “зелених” проєктів

Стало відомо, які країни та регіони лідирують у світовій біоенергетиці
Стало відомо, які країни та регіони лідирують у світовій біоенергетиці

Держави по всьому світу продовжують нарощувати свої спроможності у генерації енергії з біомаси

Для енергетичного переходу потрібно $3,5 трлн інвестицій щорічно, – аналітики
Для енергетичного переходу потрібно $3,5 трлн інвестицій щорічно, – аналітики

Останніми роками постачання відновлюваної енергії різко зросло, але недостатньо швидко, щоб витіснити викопне паливо з енергетичного балансу

Новий нацплан України з ВДЕ: що він передбачає
Новий нацплан України з ВДЕ: що він передбачає

Експерти одностайні, що наша країна має високий енергетичний потенціал