Кабінет міністрів схвалив низку довкіллєвих норм, серед яких законопроєкт №9484 "Про внесення зміни до статті 2 Закону України "Про металобрухт".
Документ встановлює, що законодавство про металобрухт складається з Законів "Про управління відходами", "Про металобрухт" та інших нормативно-правових актів України, повідомляє представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.
Він розповів, що Кабмін також схвалив законопроєкт №9470 "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення питань з охорони та використання тваринного і рослинного світу". Документ покликаний внести зміни та привести у відповідність вимогам законів "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" та "Про адміністративні послуги" низку чинних законів, а саме:
- "Про рослинний світ";
- "Про мисливське господарство та полювання";
- "Про тваринний світ";
- "Про Червону книгу України";
- "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності";
- "Про захист тварин від жорстокого поводження";
- "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів";
- "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності".
Мельничук зазначив, що уряд вніс зміни до плану заходів щодо виконання зобовʼязань в рамках Договору про заснування Енергетичного Співтовариства (розпорядження КМУ від 03.08.2011 №733).
“План доповнено додатковими заходами з приведення національного законодавства у відповідність до актів права ЄС у сферах електроенергетики, енергоефективності, відновлюваних джерел енергії, у газовій сфері та щодо змін клімату”, – розповів він.
Мельничук наголосив, що також на засіданні затвердити план заходів з реалізації кліматичної політики України в рамках участі в глобальній ініціативі із скорочення викидів метану Global Methane Pledge.
План містить ключові заходи щодо:
- зменшення витоків та викидів метану під час видобування, переробки та транспортування природного газу та нафти;
- розвитку двостороннього співробітництва;
- розвитку потенціалу виробництва біометану з відходів сільського господарства;
- реалізації потенціалу уловлювання метану на полігонах;
- стимулювання роздільного збору, компостування та переробки біовідходів;
- впровадження технологій вловлювання та утилізації газу (метану) вугільних родовищ в рамках програми справедливої трансформації вугільних регіонів;
- проведення дослідження законодавства ЄС та України щодо скорочення викидів метану;
- проведення досліджень щодо обсягів викидів метану в окремих секторах та потенціалу їх скорочення.
Він додав, що Кабмін схвалив Концепцію Державної цільової екологічної програми моніторингу довкілля. Вона визначає механізми, шляхи та способи для належного функціонування державної системи моніторингу довкілля.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, керівництво Української асоціації вторинних металів звернулося до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів для розʼяснення законодавчої невідповідності щодо брухту. Відомство надало розʼяснення.