Інвестиції у вітроенергетику 2030 року перевищать $100 мільярдів — дослідження shutterstock

Інвестиції у вітроенергетику 2030 року перевищать $100 мільярдів — дослідження

Олена Яценьо

Рушійною силою такого зростання є значне нарощування потужностей у Європі

Загальні капітальні витрати у вітроенергетичній сфері збільшаться більш ніж удвічі й сягнуть $102 мільярдів у 2030 році проти $46 мільярдів у 2021-му.

Такі результати дослідження, проведеного Rystad Energy, найбільшою незалежною енергетичною консалтинговою компанією в Норвегії.

Як ідеться в пресрелізі Rystad, глобальні інвестиції в офшорну вітроенергетику в цьому десятилітті істотно зростатимуть, оскільки країни прагнуть перейти на більш екологічно чисті джерела енергії.

"Офшорна вітроенергетика повинна значно зрости в цьому десятилітті, й очікується, що в 2030 році її експлуатаційні потужності перевищать 265 ГВт, — зазначив аналітик Rystad Анубхав Венкатеш. — Відповідно до того, як світ рухається до більш екологічного енергетичного балансу, інвестиції зростатимуть".

Рушійною силою такого зростання є значне нарощування потужностей у Європі. "Це зміцнює місце регіону як світового лідера в галузі офшорної вітроенергетики", — ідеться в повідомленні.

До 2026 року у Європі буде встановлена потужність понад 57 ГВт, також сказано в пресрелізі. За прогнозами аналітиків, капітальні витрати у Європі 2030 року сягнуть $53 мільярдів проти $15 мільярдів у 2021-му.

Країни Північної та Південної Америки не поспішали виходити на ринок офшорної вітроенергетики, але, схоже, цього року ситуація починає змінюватися. Як прогнозують дослідники, регіон у проточному році витратить $3,3 мільярда проти $700 мільйонів минулого року. Наприкінці цього десятиліття вони можуть піднятися майже до $15 мільярдів.

Тим часом темпи зростання інвестицій у Китаї, який нині є великим гравцем на ринку офшорної вітроенергетики, сповільнюватимуться, уважають аналітики Rystad. У 2020 році вони становили майже $25 мільярдів, що вдвічі перевищувало показник Європи. Однак у 2030 році капзатрати КНР у цій галузі скоротяться до $7,7 мільярда.

Також очікується, що Азія, за винятком Китаю, та США, досить нові регіони для ринку офшорної вітроенергетики, введуть в експлуатацію свої перші великомасштабні проєкти у 2022 та 2024 роках відповідно.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що дослідження Rystad Energy показали, що у всьому світі до 2025 кумулятивні глобальні витрати на послуги уловлювання та зберігання вуглецю (CCS) становитимуть близько $52 млрд.

Читайте також
На Тернопільщині монтують нові вітрогенератори. Фото, відео
На Тернопільщині монтують нові вітрогенератори. Фото, відео

До кінця року в області мають ввести в експлуатацію ще 5 вітрових електростанцій

ВЕС біля Трускавця відміняється: суд повернув орендовану землю громаді
ВЕС біля Трускавця відміняється: суд повернув орендовану землю громаді

Один зі співвласників компанії-забудовника – підсанкційний швейцарський бізнесмен, який має зв’язки з рф

У Великій Британії витратили £1 млрд на вимкнення вітряних турбін: що трапилося
У Великій Британії витратили £1 млрд на вимкнення вітряних турбін: що трапилося

Фахівці говорять про необхідність ринкової реформи в енергосекторі

На Волині будують ВЕС на понад 20 вітряків
На Волині будують ВЕС на понад 20 вітряків

Вона не лише дасть електроенергію області, а й створить додаткові робочі місця