Інвестиції у сонячну енергетику вперше перевищать нафтові у 2023 році – МЕА shutterstock

Інвестиції у сонячну енергетику вперше перевищать нафтові у 2023 році – МЕА

Катерина Бєлоусова

Інвестиції у “зелену” енергію сягнуть рекордних $1,7 трильйона

Новий звіт Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) показав, що у 2023 році інвестиції у сонячну енергетику вперше перевищать витрати на видобуток нафти.

Хоча це свідчить про масштаб і швидкість “зеленого” переходу, сукупні інвестиції у викопне паливо все ще занадто значні, щоб обмежити глобальне потепління на 1,5С, повідомляє Bloomberg.

"Чисті” технології витісняють викопне паливо", – сказав виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль.

За даними МЕА, у 2023 році в різноманітні технології “зеленої” енергії буде інвестовано рекордні понад $1,7 трильйона, тобто зростуть на 24%, а у викопне паливо – близько $1 трильйона (на 15%). За останнє десятиліття стався сплеск інвестицій у сонячну енергію, а витрати на видобуток нафти впали.

bloomberg.com

Зазначається, що зростання витрат на “зелену” енергію зумовлене розвитком технологій, зокрема СЕС та електромобілів. Ці галузі є ключовими для зменшення залежності від нафти, вугілля та природного газу, які є основними причинами викидів вуглецю та драйверами зміни клімату. 

В МЕА розповіли, що попри такі тенденції, рівень щорічних інвестицій потрібно буде подвоїти до 2030 року, щоб мати шанс обмежити глобальне потепління до 1,5C. Адже інвестиції у викопне паливо все одно досягнули найвищого рівня з часів до пандемії.

У звіті підкреслили, що найбільшу небезпеку несе саме вугілля. Так у 2023 році інвестиції у його постачання зростуть на 10% і досягнуть нового рекорду. Переважна більшість зростання припаде на Китай, де дефіцит електроенергії змусив уряд будувати нові вугільні електростанції.

Нагадаємо, дослідження кліматичного аналітичного центру Ember показало, що глобальні викиди вуглецю від виробництва енергії досягли піка у 2022 році та почнуть знижуватися.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, щорічний звіт Міжнародного агентства з відновлювальних джерел енергії IRENA показав, що у 2022 році глобальна потужність “зеленої” енергії зросла на 9,6% (295 ГВт) та сягнула 3 372 ГВт.

Читайте також
В Іспанії створили фотоелемент із революційним ККД у 60%
В Іспанії створили фотоелемент із революційним ККД у 60%

Робота над винаходом тривала протягом 15 років

Досвід виявився вдалим: на лікарні у Житомирі змонтували вже другу СЕС
Досвід виявився вдалим: на лікарні у Житомирі змонтували вже другу СЕС

Завдяки її роботі лікарі зможуть продовжити операції навіть при відключеннях електрики

Київське ОСББ встановило СЕС на даху свого багатоквартирного будинку
Київське ОСББ встановило СЕС на даху свого багатоквартирного будинку

Тепер навіть під час відключень тут працюють ліфти, є освітлення, вода та інтернет

Один із київських пологових будинків отримав власну СЕС
Один із київських пологових будинків отримав власну СЕС

Вона складається із понад 200 панелей