Автомобільна промисловість Європейського Союзу підтримує ціль Європейської комісії щодо 25% вторинного використання пластику для нових транспортних засобів.
Про це повідомляє Euroactiv.
Законодавці ЄС не поспішають встановлювати цільові показники переробки автомобільного пластику та сталі, але промисловість наполягає на тому, що вони є досяжними та необхідними для стимулювання попиту.
У 2023 році Єврокомісія зробила пропозицію щодо транспортних засобів з вичерпаним терміном експлуатації (ELV – end-of-life vehicles). Згідно з нею, 25% пластику, що використовується в нових автомобілях, має походити з перероблених матеріалів, включаючи ELV.
Але і Європейський парламент, і Європейська рада призупинили переговори, оскільки деякі держави-члени хочуть знизити цільовий показник для пластику до 15%.
Водночас переробна промисловість підтримує встановлений Єврокомісією цільовий показник у 25% вмісту переробленого пластику у нових транспортних засобах.
"Ця мета базується на широких дослідженнях, які доводять, що вона є здійсненною і є найефективнішим способом збільшити циклічність використання автомобільних пластмас", – сказала у коментарі Euractiv старша менеджерка Європейської асоціації переробної промисловості (EuRIC) Марія Віра Дюран.
Яка ситуація з використанням переробленого пластику у ЄС зараз
Кілька автовиробників вже встановили власні цілі щодо переробки. Volvo має на меті досягти 25% переробленого матеріалу до 2025 року, тоді як Renault поставила собі за мету 33% до 2030 року.
Mobilize Duo, модель Renault Group, яку планують випустити у квітні, матиме рекордні 60% переробленого пластику. Про це повідомила Euractiv Ралука Барб з компанії The Future is Neutral, оператора циркулярної економіки в автомобілебудуванні.
Згідно з дослідженням Об'єднаного дослідницького центру Єврокомісії, наразі автовиробники використовують від 5% до 20% перероблених матеріалів.
"У більшості випадків ціна переробленого пластику пропонує конкурентну перевагу над первинним пластиком, саме тому виробники історично інтегрували перероблений пластик у свої автомобілі”, – повідомили Euractiv у Veolia, одному з найбільших переробників пластику в Європі.
Старша менеджерка EuRIC говорить, що запровадження обов'язкових заходів для стимулювання використання перероблених матеріалів є “необхідним для створення ринкового попиту та забезпечення інвестицій для збільшення потужностей з переробки в ЄС”.
На початку березня ЕкоПолітика повідомляла, що у ЄС під тиском промисловців хочуть послабити правила дотримання автовиробниками норм викидів СО2.