Європарламент закликають протидіяти витоку вуглецю у паперової промисловості Shutterstock

Європарламент закликають протидіяти витоку вуглецю у паперової промисловості

Катерина Бєлоусова

Протягом останніх чотирьох років ціна CO2 зросла на 700%

Євродепутатів закликають забезпечити галузь паперової промисловості стабільною політикою для підвищення конкурентоспроможності компаній, які зазнають витоку вуглецю.

Про це йдеться у відкритому листі торгівельної організації Assocarta, що був надісланий перед пленарним голосуванням 8 і 9 червня щодо ETS та CBAM, повідомляє Eco dalle Città.

Європейські енергоємні галузі, зокрема виробники паперу, просять у цьому листі узгодити європейські закони з кліматичними цілями до 2030 року, які були посилені першим голосуванням Комітету ENVI, постійної комісії з навколишнього середовища Європарламенту 17 травня.

Результат голосування, на думку компаній, прискорив скасування діючих заходів проти витоку вуглецю ("перенесення" викидів до регіону з менш жорсткими умовами виробництва та кліматичною політикою) без розгляду ризику, що європейські товари, дорожчі у виробництві у межах посиленого режиму ETS, стають менш конкурентоспроможними.

Президент Assocarta Лоренцо Полі розповів, що протягом останніх чотирьох років ціна CO2 зросла на 700% за відсутності стабільного регуляторного середовища, що ускладнює декарбонізацію галузі.

"Європейська виробнича промисловість терміново потребує заходів для підтримки інвестицій у захист клімату та ефективних тих, які вже передбачені в секторах, яким загрожує переміщення, таких як виробництво паперу", — підсумовує Полі.

В матеріалі зазначили, що перехід європейської промисловості до кліматичної нейтральності вимагає передбачуваної нормативної бази, а не раптових відхилень від встановленого шляху. Адже в Європі витоки вуглецю ставлять під загрозу європейський ланцюг виробництва паперу, в якому зараз працює понад 2,6 мільйона людей, та який забезпечує значні інвестиції в низьковуглецеві технології відповідно до цілей Fit for 55.

Від Європарламенту вимагають забезпечити:

  • безпечний і конкурентоспроможний доступ до сталої енергії та сировини, з особливою увагою до поступового зміцнення незалежності від поставок з третіх країн;
  • фінансову підтримку досліджень, розробок та поширення інноваційних технологій шляхом попереднього фінансування демонстраційних проєктів, готових до запуску;
  • розвиток "провідних ринків" екологічно стійких матеріалів, продуктів і технологій, подолання початкового розриву у вартості порівняно зі звичайними продуктами;
  • інституту заходів для гарантування конкурентоспроможності європейської промисловості по відношенню до міжнародних конкурентів, які не поділяють однакові кліматичні амбіції.

Нагадаємо, Європарламент закликав поширити вуглецеве мито на 8 галузей.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, українських експортерів у ЄС обкладуть вуглецевим митом на понад €1 мільярд щороку.

Читайте також
В Міндовкілля заявили, що Україна ініціює окремі правила щодо CBAM
В Міндовкілля заявили, що Україна ініціює окремі правила щодо CBAM

Президент України Володимир Зеленський та прем'єр Денис Шмигаль ставлять завдання спростити ведення бізнесу

“СВАМу бути”: Європарламент ухвалив рішення щодо вуглецевого мита
“СВАМу бути”: Європарламент ухвалив рішення щодо вуглецевого мита

Відмова від безкоштовних квот в секторах, що підпадають під CBAM, триватиме з 2027 по 2032 роки.

Уряд Великобританії врахує пропозиції екоаудиту щодо внутрішнього CBAM
Уряд Великобританії врахує пропозиції екоаудиту щодо внутрішнього CBAM

CBAM може стимулювати розробку більш низьковуглецевих продуктів на внутрішньому ринку

Євродепутати домовилися про нові умови для ETS і CBAM
Євродепутати домовилися про нові умови для ETS і CBAM

Пропонується поступове скасування пільг ETS для європейської промисловості з 2028 по 2034 рік