В Європі очікується різке збільшення попиту на зелений водень на близько 4 мільйони тонн завдяки Директиві про відновлювані джерела енергії.
До 2030 року 42% водню, який використовується промисловістю, має бути зеленим, а до 2035 року показник має сягнути 60%, повідомляє Hydrogen Insight.
В матеріалі підкреслили, що Директива охоплює відновлювані види палива небіологічного походження RFNBO. Вона також передбачає, що до 2030 року 1% всього транспортного палива мають бути відновлюваними, тобто близько 360 000 тонн. Окрім того, окрема авіаційна директива ReFuelEU передбачає, що до 2030 року 1,2% усього авіаційного палива має бути синтетичним, отриманим із зеленого водню.
Зазначається, що зараз промисловість ЄС споживає близько 9,7 мільйона тонн сірого водню отриманого з природного газу. Такий водень використовують у виробництві добрив, хімічних речовин та нафтопереробці.
В матеріалі пояснили, що держави-члени зможуть зменшити внесок RFNBO у промисловість на 20 процентних пунктів якщо:
- їхній національний внесок в обов’язкову загальну ціль ЄС відповідає їхньому очікуваному внеску;
- частка водню з викопного палива, що споживається в країні-члені, не перевищує 23% у 2030 році та 20% у 2035 році.
У Hydrogen Insight підкреслили, що нові правила дозволять Франції виробляти більшу частину Н2 з ядерної енергії.
Зазначається, що нова Директива також гарантує, що до 2030 року 42,5% загального споживання енергії в ЄС має бути екологічним. Документ передбачає пришвидшення отримання дозволів на ВДЕ-проєкти, а також встановлює подальші цілі щодо використання відновлюваної енергії у:
- транспорті;
- промисловості;
- опаленні та охолодженні.
"Це велике досягнення в рамках пакета Fit for 55, яке допоможе досягти кліматичної мети ЄС щодо скорочення викидів принаймні на 55% до 2030 року, – сказала виконуюча обов’язків міністра з питань екологічного переходу Іспанії Тереза Рібера. – Це крок вперед, який сприятиме досягненню кліматичних цілей ЄС справедливим, економічно ефективним і конкурентоспроможним способом".
Нагадаємо, Європейська комісія оприлюднила оновлену Директиву з енергоефективності 2023/1791, яка запроваджує принцип "енергоефективність перш за все" в енергетичній та неенергетичній політиці.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, уряд Німеччини погодив відновлення роботи кількох резервних блоків на трьох вугільних електростанціях до березня 2024 року, щоб уникнути дефіциту енергії.