У середу, 22 червня, Європейська комісія (ЄК) запропонувала до 2030 року вдвічі скоротити використання хімічних пестицидів у сільському господарстві країн Євросоюзу.
Це частина плану Брюсселя зі сталого розвитку економіки та біорізноманіття. Його представив віцеголова ЄК з питань боротьби зі змінами клімату Франс Тіммерманс, повідомляє euronews.
Як зазначили у Єврокомісії, використання пестицидів потрібно скоротити, щоб захистити ґрунт, повітря і харчові продукти, а також здоров'я громадян. Також це допоможе запобігти вимиранню мільйона місцевих видів тварин, рослин і комах.
"До 2030 року половину хімічних пестицидів має бути замінено на альтернативні методи, як-от чергування культур, і такі технології, як точне землеробство", – сказав Тіммерманс.
Представники ЄК також запропонували заборонити будь-яке використання цих речовин у зонах, де має бути особливо чисто – біля шкіл, лікарень, парків та ігрових майданчиків”.
Передбачено регулярні звіти країн — членів ЄС про зміни в сільському господарстві, що свідчать про поступову відмову від пестицидів.
Окрім того, у найближчі п'ять років із загальних європейських фондів планують виділити субсидії на покриття додаткових витрат.
Однак у ЄС є й незгодні з такими змінами. Євродепутат Герберг Дорфманн уважає, що в нинішній економічній ситуації, коли Європа гостро потребує харчових продуктів, відмова від пестицидів неможлива.
Пропозиції Єврокомісії зможуть набути чинності лише після схвалення Європарламентом та Радою країн ЄС.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що ЄС оприлюднив план найбільшої заборони небезпечних хімікатів у "дорожній карті обмежень", до якого можуть потрапити 12 000 речовин.