Європейська комісія завершила розробку нормативної бази щодо відновлюваного та низьковуглецевого водню.
Про це повідомила директорка по водню Фонду енергетичного переходу в Copenhagen Infrastructure Partners Афкенел Шіпстра.
За словами експертки, ці правила гарантують, що як відновлюваний, так і низьковуглецевий водень повинні досягати однакового рівня скорочення викидів парникових газів порівняно з викопним паливом. Це створює рівні умови для різних способів виробництва.
Нові правила застосовуються до низьковуглецевого водню, виробленого з невідновлюваної електроенергії за допомогою уловлювання та зберігання вуглецю (УЗВ), або коли вуглець постійно хімічно зв'язаний у продуктах тривалого використання.
Афкенел Шіпстра наголосила на важливості того, що прийнята нормативно-правова база дозволяє електролізерам виробляти як відновлюваний, так і низьковуглецевий водень на одній установці.
“Це особливо актуально для електролізерів, які мають на меті забезпечити більш постійне або базове постачання водню споживачам, забезпечуючи більшу операційну гнучкість”, – розповідає фахівчиня.
Щоб отримати доступ до європейського ринку, як виробники з ЄС, так і міжнародні компанії повинні будуть дотримуватися цих правил для сертифікації. Вони набудуть чинності після їх затвердження державами-членами ЄС та Європейським парламентом.
Повний текст нових вимог доступний за посиланням.
Нагадаємо, у травні ЕкоПолітика повідомляла, що Єврокомісія виділила майже €1 млрд на проєкти з виробництва відновлюваного водню.