Європейська комісія (ЄК) запропонує законопроєкт, який зобов'яже країни Союзу відновити 20% своїх природних територій до 2030 року та всі деградовані екосистеми до середини століття.
Про це з посиланням на заяву керівника екологічної політики ЄС Віргініюса Сінкявічюса повідомляє Reuters.
Законопроєкт вимагатиме від європейських держав поставити національні цілі, спрямовані на захист популяцій диких тварин і запобігання деградації місць їхнього проживання.
Документ передбачає збільшення кількості птахів на сільськогосподарських землях і популяції комах-запилювачів, а також оздоровлення 25 тис. кілометрів річок тощо.
За попередніми оцінками, один вкладений для цього євро принесе вісім євро прибутку.
"Ніщо не може замінити екосистемні послуги, які надають океани, наші ґрунти чи наші ліси", – сказав Сінкявічюс.
Єврокомісар зазначив, що глобальна продовольча криза спричинена повністю через блокування Росією експорту мільйонів тонн українського зерна. Він попередив, що нездатність зупинити деградацію природи в кінцевому підсумку призведе до зниження сільськогосподарських можливостей Європи.
"Якщо ми втратимо родючість ґрунтів, якщо ерозія та деградація ґрунтів триватимуть, це матиме значний вплив на нашу сільськогосподарську продукцію", – сказав Сінкявічюс.
Ерозія ґрунту вже коштує Європі майже 1,2 мільярда євро (1,3 мільярда доларів США) на рік внаслідок втрати сільськогосподарського виробництва.
Згідно із законодавством ЄС, економічну діяльність, як-от фермерство, не буде заборонено на землях, де проводять заходи з відновлення природи.
Зазначається, що ініціатива ЄК із відновлення природи стане першим таким законом ЄС.
Пропозиція Єврокомісії потребуватиме схвалення Європейського парламенту та країн ЄС, деякі з яких прагнуть відкласти або взагалі скасувати заходи для сталого сільського господарства.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, 22 червня Європейська комісія запропонувала до 2030 року вдвічі скоротити використання хімічних пестицидів у сільському господарстві країн Євросоюзу.
Нагадаємо, що чисельність комах у деяких частинах світу скоротилася двічі через кліматичні зміни й інтенсивне ведення сільського господарства.