На думку 46% лідерів світової енергетики, національні інтереси або "гонка озброєнь із зеленими технологіями" є найбільшою перешкодою для енергетичного переходу.
Це показало опитування Всесвітньої енергетичної ради (ВЕР) World Energy Pulse, повідомляє Power Technology.
Зазначається, що участь в опитуванні взяли понад 700 керівників та осіб, які приймають рішення в енергетичному секторі. 52% респондентів були з Європи, а 23% – з Південної Америки.
В матеріалі розповіли, що 84% опитаних визнали, що "енергетична взаємозалежність" стала глобальною реальністю. А близько 64% людей вважають, що нинішні темпи впровадження технологій відновлюваної енергетики є надто повільними для досягнення цілей Паризької кліматичної угоди.
У ВЕР підкреслили, що, порівняно з 2022 роком, цей показник збільшився вдвічі.
Дослідження також показало, що 59% опитаних вважають, що енергетична незалежність необхідна для досягнення цілей національної енергетичної безпеки.
Генеральна секретарка та головна виконавча директорка ВЕР Анжела Вілкінсон заявила, що результати дослідження демонструють, що світова енергетична система більше не відповідає своєму призначенню. Вкладання більшої кількості грошей і технологій у складні системні зміни недостатньо для більш швидкого і справедливого енергетичного переходу. Необхідна інклюзивна імплементація.
Вона також закликала лідерів "гуманізувати енергетику", що стане ключем до енергетичного переходу в новому контексті низького рівня довіри та зростаючої фрагментації.
В матеріалі додали, що, на думку 62% респондентів, ціль сталого розвитку ООН щодо базового доступу до “зеленої” енергії недостатня. Натомість базовий доступ до більш якісної енергії для сталого розвитку є гострою потребою.
Окрім того, 39% учасників опитування вважає, що узгодження фінансової системи з цілями сталого розвитку є найбільшим критичною прогалиною впровадження для прискорення енергетичних переходів.
Нагадаємо, на конференції ООН з торгівлі та розвитку (UNCTAD) опублікували рейтинг країн щодо готовності до “зеленого” переходу.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, щорічний звіт Міжнародного агентства з відновлювальних джерел енергії IRENA показав, що у 2022 році глобальна потужність “зеленої” енергії зросла на 9,6% (295 ГВт) та сягнула 3 372 ГВт.