Дослідження інституту Climate Analytics показало, що глобальні викиди вуглецю можуть досягнути максимуму у 2023 році з ймовірністю 70%.
Це повʼязано зі швидким розгортанням відновлювальних, зокрема вітрових та сонячних, потужностей, повідомляє Bloomberg.
Зазначається, що сплеск ВДЕ може вперше випередити зростання попиту на енергію, адже у 2023 році глобальні сонячні потужності зросли більше ніж очікувалося. Це призведе до падіння споживання викопного палива.
Дослідження експертів з Carbon Brief 2022 року також показало, що викиди можуть досягти максимуму в 2023 році.
В матеріалі підкреслили, що зупинення зростання викидів парникових газів до 2025 року має ключове значення для обмеження глобального потепління до 1,5°C та уникнення найгірших наслідків зміни клімату.
Кліматичний та енергетичний аналітик з Climate Analytics Ніл Грант пояснив, що більш консервативні прогнози не враховують останніх досягнень у виробництві зелених технологій, які сприяють більш швидкому розвитку.
Він наголосив, що глобальні зусилля зі скорочення викидів необхідно посилити. Адже за поточними прогнозами викиди вуглецю скоротяться на 10% до 2030 року. А для обмеження глобального потепління скорочення має сягнути щонайменше 43%.
"Досягнення піку – це ще не кінець історії, кінець все ще повинен полягати в боротьбі за збереження 1,5°C, – сказав Грант. – Але першим кроком до цього є досягнення піку, і я думаю, що це обнадійливе повідомлення про те, що ми зможемо досягти цього вчасно".
Нагадаємо, нова доповідь Організації Об'єднаних Націй показала, що викиди вуглецю до 2030 року скоротяться на 2% від рівня 2019 року, хоча за Паризькою угодою мали б скоротитися на 43%.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, дослідження американських вчених показало, що світ перебуває на ранній стадії надзвичайної кліматичної ситуації та перевищить рівень глобального потепління на 1,5°C до 2030 року та на 2°C до 2050.