Глобальні викиди CO2 від енергетики досягнуть піку цього року, – DNV  shutterstock

Глобальні викиди CO2 від енергетики досягнуть піку цього року, – DNV 

Ганна Велика

Експерти наполягають, що потрібен більший прогрес у зменшенні обсягів парникових газів

Глобальні викиди вуглекислого газу в енергетичному секторі, ймовірно, цьогоріч досягнуть максимуму через падіння вартості сонячної енергії та акумуляторів, яке сприяє зменшенню використання вугілля та нафти.

Про це йдеться у звіті консалтингової компанії DNV, пише Reuters.

Аналітики попередили, що навіть якщо викиди досягнуть піку цього року, вони будуть накопичуватися, і повільне зниження рівня викидів СО2 після досягнутого максимуму означатиме, що потепління на 2,2°C є найбільш вірогідним сценарієм у цьому столітті. Тому при незначних темпах скорочення мета обмежити потепління до 1,5°C, передбачена Паризькою угодою, стає все більш недосяжною.

Прогрес відновлюваних джерел енергії

Аналітики констатують, що виробництво сонячних фотоелектричних установок та акумуляторів стрімко зростає. У 2023 році потужності нових сонячних електростанцій (СЕС) зросли на 80% і досягли 400 ГВт. Вартість електроенергії, отриманої за допомогою сонця, в багатьох регіонах стала меншою, ніж виробленої внаслідок спалювання вугілля. Оскільки ціни на акумулятори також впали, використання сонячної енергії стало більш доступним та вигідним.

Минулого року ціни на акумулятори знизилися на 14% і, як очікується, продовжать падати, а це означає, що електромобілі також стануть дешевшими, говорять у DNV.

"Сонячні фотоелектричні установки та акумулятори є рушійною силою енергетичного переходу. Вони зростають навіть швидше, ніж ми прогнозували раніше", – сказав Ремі Еріксен, президент і головний виконавчий директор групи DNV.

Він додав, що досягнення піка викидів є важливою подією для людства. Але зараз, на його думку, людство повинно зосередитися на тому, як швидко викиди знижуються, і використовувати наявні інструменти для прискорення енергетичного переходу.

Головний забруднювач та лідер у розвитку ВДЕ

Китай залишається найбільшим у світі споживачем вугілля і найбільшим джерелом викидів CO2. Але при цьому на нього припадає 58% світових сонячних установок і 63% покупок нових електромобілів минулого року.

Експерти очікують, що залежність країни від викопного палива буде швидко знижуватися, оскільки Китай продовжує робити найбільші інвестиції у будівництво сонячних і вітрових електростанцій.

Як повідомляла ЕкоПолітика, у 2023 році світ побив новий рекорд за обсягом утворених парникових газів. У той же час сонячна та вітрова енергія стали вигіднішими за викопне паливо.
Також ми розповідали, що Китай запустив найбільшу у світі систему зберігання енергії на маховиках.

Читайте також
Україна готується запустити СТВ у 2028 році: що відомо
Україна готується запустити СТВ у 2028 році: що відомо

Її функціонування передбачене серед зобов’язань України у сфері євроінтеграції

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12131 про моніторинг і звітність щодо парникових газів
Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12131 про моніторинг і звітність щодо парникових газів

За нього проголосували 260 депутатів з усіх фракцій

Держпідприємство сплатило майже 1,3 млн грн за несанкціоновані викиди 
Держпідприємство сплатило майже 1,3 млн грн за несанкціоновані викиди 

Суд задовольнив позов екоінспекції у повному обсязі

У 2023 році світ побив новий рекорд за обсягом утворених парникових газів, – JRC
У 2023 році світ побив новий рекорд за обсягом утворених парникових газів, – JRC

Його обумовили, головним чином, країни з економіками, що розвиваються