У Міністерстві енергетики Франції заявили, що країна включить кліматичні цілі ЄС у свої майбутні закони про екологічне та енергетичне планування, компенсуючи затримки з поданням оновленого Національного плану з енергетики та клімату.
Для цього робочі групи рекомендують скоротити споживання енергії на 25-30% до 2030 року, та збільшити використання відновлювальної електроенергії (на 30%) та тепла (на 60%), повідомляє Euractiv.
Зазначається, що такі цілі вдвічі перевищують ціль встановлену в останньому Національному плані з енергетики та клімату, поданому до Європейської Комісії у 2021 році. За останні чотири роки ЄС поставив собі за мету скоротити викиди парникових газів на 55% від рівня 1990 року до 2030 року і досягти частки відновлюваної енергії на рівні 42,5% до тієї ж дати, скоротивши при цьому споживання енергії на 11,7%.
У попередніх рекомендаціях робочих груп, що об'єднують політичні, економічні та громадські організації, наголошується на необхідності електрифікації французького енергетичного балансу та скорочення споживання енергії. У рекомендаціях також надали перелік пріорітетних напрямків:
- енергодостатність;
- енергоефективність;
- розвиток ядерної енергетики;
- розвиток зеленої енергетики – збільшення офшорної вітроенергетики з 0,5 ГВт до 18 ГВт, наземних ВЕС – з 21 ГВт до 35 ГВт, СЕС – з 16 ГВт до 60 ГВт;
- підтримка резервних потужностей теплової енергетики;
- сприяння інноваціям та децентралізованому прийняттю рішень.
“Хоча ще не всі деталі опрацьовані, це найсерйозніша і найчіткіша робота з екологічного планування, особливо з точки зору енергетики, яка проводилася протягом тривалого часу, – сказала міністерка енергетики Аньєс Паньє-Рунахер. – Наскільки я знаю, у мене немає європейських колег з такою ж глибиною роботи".
Зазначається, що офіс Панньє-Рунахер підтвердив, що план, який зараз готується, буде враховувати цілі ЄС, проголосовані в останні місяці. Однак частина екологічної спільноти наголошує на недостатності таких цілей для досягнення кліматичної нейтральності.
В матеріалі підкреслили, що закон про енергетичне та кліматичне планування та два інші документи, що його доповнюють – Національна низьковуглецева стратегія (НСВС) та Багаторічна енергетична програма (БЕП) – кілька разів відкладалися з липня 2022 року. Малоймовірно, що французькі закони будуть оновлені до кінця осені або навіть до кінця 2023 року. Однак прийняття Національного плану з енергетики та клімату на період 2023-2030 років, який має бути поданий до Європейської комісії в червні, не залежить від того, чи ухвалені ці законодавчі норми, чи знаходяться на стадії прийняття.
Нагадаємо, депутати Європарламенту проголосували за резолюцію про збільшення частки відновлюваної енергії до 42,5% до 2030 року в загальному енергетичному балансі країн-членів.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Франції оприлюднили дорожню карту скорочення викидів вуглецю на 50% до 2030 року порівняно з рівнем 1990.