Ferrari достроково переводить завод з газу на сонячну енергію shutterstock

Ferrari достроково переводить завод з газу на сонячну енергію

Ганна Велика

Виробник поставив собі мету досягти вуглецевої нейтральності до 2030 року і планомірно до неї йде

Італійська компанія Ferrari прискорює свій перехід на відновлювану енергію, закриваючи тригенераційну газову електростанцію на своєму заводі в Маранелло на три місяці раніше від запланованого терміну.

Про це повідомляє портал ESG News.

Деактивація тригенератора, що працював на газовому паливі з 2009 року, дозволить Ferrari скоротити викиди CO₂ в Scope 1 і 2 на 60%. Крім того, споживання метану зменшиться на 70%, що значно знизить вуглецевий слід заводу.

Для того, щоб забезпечити безперебійне постачання електроенергії на виробництво, компанія подвоїть потужність своїх фотоелектричних систем із нинішніх 5 МВт до 10 МВт до 2030 року. Це розширення збільшить частку самостійно виробленої відновлюваної енергії на заводі в Маранелло. На даний час відновлювані джерела енергії (ВДЕ) покривають 40% потреб заводу в енергії разом з угодами про закупівлю електроенергії з відновлюваних джерел (PPA).

Ferrari вже модернізувала свою електричну інфраструктуру, зокрема, провела повну реконструкцію електричної підстанції та встановила три нових трансформатори потужністю 40 МВА.

Ці вдосконалення сприяють інтеграції зростаючої кількості ВДЕ та забезпечують стабільне енергопостачання.

"Це означає, що ми більше не будемо використовувати газ для виробництва електроенергії на цьому заводі, а будемо використовувати електроенергію з відновлюваних джерел", – сказав Бенедетто Вінья, генеральний директор Ferrari.

У 2023 році виробник скоротив загальне споживання енергії на 4% порівняно з 2022 роком – з 1580 до 1 520 ТДж. Комплексний підхід Ferrari включає не лише використання ВДЕ, а й будівництво заводу з виробництва паливних елементів та спорудження енергоефективних будівель.

Раніше ЕкоПолітика писала про те, що Uber закликав ЄС заборонити автомобілі з ДВЗ для корпоративних автопарків до 2030 року. Також ми повідомляли, що автовиробники відтерміновують повний перехід на електрокари.

Читайте також
Китайська індустрія сонячної генерації б’є рекорди за продуктивністю
Китайська індустрія сонячної генерації б’є рекорди за продуктивністю

Країна побудувала повні промислові ланцюжки для досліджень, розробки та інтегрованого виробництва вітрового та сонячного фотоелектричного обладнання 

В Україні частка ВДЕ сягнула 9,8%
В Україні частка ВДЕ сягнула 9,8%

Але причина не у бурхливому рості галузі 

Чисті джерела електроенергії перетнули позначку у 40% виробленої електрики у світі
Чисті джерела електроенергії перетнули позначку у 40% виробленої електрики у світі

Вітрова та сонячна енергетика також встановили рекорд

Сонячна та вітрова енергія стали вигіднішими за викопне паливо, – IRENA
Сонячна та вітрова енергія стали вигіднішими за викопне паливо, – IRENA

Довгострокова політика підтримки відновлюваної енергетики прискорила її розвиток, забезпечила вдосконалення технологій та зниження витрат