Електрифікація може зменшити споживання енергії транспортом і будівлями на 70%, а викиди CO2 від промисловості на 90% до 2050 року, згідно з новим сценарієм EDF на 2050 рік.
Про це повідомляє Euractiv.
Французська енергетична компанія EDF представила план, який передбачає, що масова електрифікація транспорту, будівель та підтримка промислових процесів матиме вирішальне значення.
Техніко-економічний аналіз визначив три основні стратегічні напрямки для досягнення мети:
- електрифікація;
- підвищення енергоефективності;
- зміни у споживчій поведінці.
Згідно зі сценарієм, необхідно провести значні зміни у споживанні енергії. Частка кінцевого енергоспоживання, яке покривається електроенергією, має збільшитися з 21% у 2021 році до 57% до 2050 року.
У сценарії стверджується, що для управління переходом знадобляться великі інвестиції в інфраструктуру мереж, зокрема для інтеграції нових джерел у відновлюваній енергетиці.
Передбачається, що у 2050 році вироблення енергії вітру та сонця буде в шість разів більше, ніж зараз. Це вимагатиме збільшення гнучкості мережі у два-три рази.
Крім електрифікації, план включає в себе комбінацію інших джерел енергії, склад яких важко передбачити на довгострокову перспективу через технологічний прогрес. Ці джерела охоплюють тверду біомасу, біорідкі палива, біогаз, електронне паливо, відпрацьоване тепло та викопне паливо.
У звіті про сценарій робиться висновок, що досягнення мети ЄС у 2050 році також вимагатиме амбітної нормативної бази і надійних цін на CO2, які дають інвесторам довгострокову видимість.
Як повідомляла Екополітика раніше, Україна поступово переходить на європейські “правила гри” та започатковує впровадження енергоефективних рішень, в тому числі у транспортній інфраструктурі.