Експорт біометану дозволить отримати вищу оцінку від Єврокомісії – експерти

Експорт біометану дозволить отримати вищу оцінку від Єврокомісії – експерти

Катерина Бєлоусова

У 2024 році Україна має прийняти закон “Про промислове забруднення”

Радник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олексій Рябчин заявив, що вирішення питання щодо розвитку галузі біометану допоможе Україні отримати вищу оцінку від Єврокомісії.

Директор з розвитку та інвестицій групи компаній VITAGRO Сергій Савчук підкреслив, що саме експорт є основою для розвитку галузі, йдеться обговоренні Facebook-посту Рябчина початку переговорів про вступ до ЄС.

Рябчин зазначив, що наразі Єврокомісія оцінила прогрес в енергетиці на три бали за пʼятибальною шкалою. Загальний прогрес в імплементації європейського законодавства acquis отримав 4.

“Впевнений, за вирішення питання біометану можна отримати ще вищу оцінку”, – написав він.

Рябчин додав, що ЄС не ставить конкретних вимог щодо строків початку експорту біометану і це питання не включено в політичні домовленості.

facebook.com/alexrbchn

На його думку, прогноз щодо перспективи вступу до ЄС у найближчі роки робити зарано. Адже потрібно зосередитися не на строках, а на обсягах завдань.

“Домашнє завдання не тільки для влади, але й для бізнесу, громад, громадян. Ось коли виконаємо, тоді і вступимо, – підкреслив Рябчин. – Ще стільки "цікавих" і "креативних" вимог треба буде виконати, щоб вступити. Але беремо і робимо”.

В обговорені також зазначили, що звіт Єврокомісії передбачає, що у 2024 році Україна має прийняти закон “Про промислове забруднення” (законопроєкт №6004-д “Про забезпечення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров'я довкілля”).

Рябчин додав, що урядові та парламентські стейкхолдери зробили все можливе, щоб цей закон приорітезувати на початок наступного року. 

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони "Щодо додаткових заходів із посилення стійкості функціонування енергетичної системи та підготовки національної економіки до роботи в осінньо-зимовий період 2023/24 року". Серед іншого, рішення передбачає стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел та виробництва біометану.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Європейська комісія оцінила прогрес країни у сфері захисту довкілля та зміни клімату на "2" за пʼятибальною шкалою – “певний рівень”. Частина екоспільноти вважає такий прогрес недостатнім, а частина – провальним.

Читайте також
У ЄС оцінили свій прогрес у досягненні екологічних цілей: результати їм не сподобалися
У ЄС оцінили свій прогрес у досягненні екологічних цілей: результати їм не сподобалися

Зокрема, повний провал зафіксували у повторному використанні матеріалів та збільшенні поглинання парникових газів у землеробстві та лісовому господарстві

Квоти на "чисті" товари й спрощення процедур: нові подробиці Угоди про чисту промисловість
Квоти на "чисті" товари й спрощення процедур: нові подробиці Угоди про чисту промисловість

У Європейському Союзі намагаються відродити занепалих виробників і водночас досягти кліматичних цілей

В ЄС на 5 млн тонн скоротилися викиди парникових газів
В ЄС на 5 млн тонн скоротилися викиди парникових газів

Проте у 6 країнах блоку зафіксоване зростання