Експерти вважають, що податок на вуглець може прискорити декарбонізацію shutterstock

Експерти вважають, що податок на вуглець може прискорити декарбонізацію

Катерина Бєлоусова

Завдяки введеному податку на вуглець, підприємства зможуть використовувати зрілі або нові технології для зменшення викидів, щоб зменшити свої зобов’язання з податку на вуглець

Політиків закликають запровадити податок на вуглець, щоб прискорити розвиток усіх видів технологій декарбонізації, адже в масштабі всієї економіки він буде оцінювати негативні зовнішні ефекти за одиницю викидів. 

Це допоможе мобілізувати більше інвестицій та ресурсів для прискорення скорочення викидів у всій економіці, повідомляє Niskanen Center.

Чіткий і сильний ринковий сигнал щодо вартості викидів вуглекислого газу, стимулюватиме бізнес і фінансовий сектор робити довгострокові інвестиції в технології декарбонізації.

В матеріалі зазначили, що у квітні кілька великих компаній оголосили, що виділять близько одного мільярда доларів на фінансування розвитку технологій видалення вуглецю. Однак влада має прийняти загальноекономічний податок на вуглець, щоб допомогти прискорити видалення вуглецю та інших технологій декарбонізації. 

Так ринкове зобов’язання Frontier на $925, які фінансуються Stripe, Alphabet, Shopify, Meta, McKinsey та іншими компаніями, має на меті стимулювати розвиток технологій видалення вуглецю в період з 2022 по 2030 рік. Frontier буде посередником між постачальниками та покупцями та сприятиме закупівлі видалення вуглецю. 

“Хоча ці інвестиції прискорять розвиток технологій видалення вуглецю, ефективне скорочення викидів у всій економіці потребуватиме набагато більше грошей і ресурсів”, – йдеться в матеріалі.

Податок на вуглець є технологічно нейтральним, і не сприяє жодному конкретному типу технології декарбонізації. Завдяки введеному податку на вуглець, підприємства зможуть використовувати зрілі або нові технології для зменшення викидів, щоб зменшити свої зобов’язання з податку на вуглець. 

Business Roundtable, торгова асоціація вищих корпоративних керівників США, оприлюднила заяву, в якій закликала ввести ціну на вуглець для прискорення переходу на чисту енергію. Вона рекомендує США встановити ціну на вуглець, яка дає чіткий довгостроковий сигнал і стимулює розробку та впровадження технологій для зниження викидів, а також сприятиме міжнародним зусиллям з узгодження потенційних транскордонних вуглецевих заходів.

Компанії, які мають ресурси та готові допомогти з декарбонізації економіки, вже інвестували в перспективні технології. Політики можуть допомогти прискорити розгортання технологій декарбонізації та переходу на чисту енергію, запровадивши податок на вуглець.

Нагадаємо, опитування PwC показало, що менш ніж половина компаній в ЄС готова до викликів Green Deal.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Рада Європи зробила ще один крок до запровадження вуглецевого мита CBAM.

Читайте також
В Україні стартує проєкт, який допоможе декарбонізувати бізнес та залучити кошти
В Україні стартує проєкт, який допоможе декарбонізувати бізнес та залучити кошти

Проєкт наблизить український бізнес до найкращих ноу-хау та покаже нові можливості в рамах "зеленого переходу"

В ЄС змусили виробників ремонтувати техніку протягом 10 років
В ЄС змусили виробників ремонтувати техніку протягом 10 років

Планове застарівання стимулює економіку але вбиває природу токсичними відходами

В UBTA підготували пропозиції щодо декарбонізації: названі умови
В UBTA підготували пропозиції щодо декарбонізації: названі умови

Фахівці розрахували три можливих сценарії, які відрізняються за рівнем складності заходів та обсягом фінансування

Вчені попередили, що в Арктиці вдвічі почастішають удари блискавок: до чого це призведе
Вчені попередили, що в Арктиці вдвічі почастішають удари блискавок: до чого це призведе

Незворотні зміни в екосистемі швидше наблизять глобальне потепління та змусять планету перегріватися