Створення установ природно-заповідного фонду, попри розхожу думку про заборону будь-якої діяльності, не тільки сприяє збереженню природи, але й створює нові додаткові умови для місцевих громад.
Про нові можливості для людей, на прикладі нового національного природного парку "Пуща Радзівіла", що на Рівненщині, розповідає “Полісся - дика природа без кордонів” у Facebook.
Створення парку підсилить рекреаційний потенціал місцевості, збільшить потік туристів.
“Родзинками парку є урочище "Юзефінська дача", де зростають 1300-річний дуб-патріарх обхватом понад 8 м та його молодші брати віком 600-700 років з розміщеними на них бортями, старі віковічні ялини європейські та сосни Веймутова”, – сказано в матеріалі.
Це дозволяють розвивати нові екологічно сталі напрямки діяльності:
- сільський зелений туризм;
- "бьордвотчінг" – спостереження за птахами;
- любительську риболовлю;
- є можливість прокладання пішохідних та велосипедних екологічних маршрутів.
НПП "Пущу Радзівілу", завдяки особливостям території, називають водним стражем Полісся та України. Тут багато водойм: лісові озера Біле і Лисоцьке біля с. Хміль, річка Ствига, ставок біля с. Дроздинь, озеро Самити. Басейн Ствиги між селами Глинне та Познань зберігся у природному стані.
Як відомо, болота є найкращими утримувачами вологи. Саме тому цей парк посилить збереження надважливих Рамсарських водно-болотних угідь, які мають міжнародне значення. Адже "Пуща Радзівіла" безпосередньо межує з цими болотами.
Нагадаємо, на Миколаївщині створили відразу чотири нові заказники.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Одещині у Нижньодністровському заповіднику сталася масштабна пожежа.