Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 7-13 грудня. Дайджест t.me/polissyareg_dei

Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 7-13 грудня. Дайджест

Ганна Велика

Багато з цих справ вже дійшли до суду, а за деякими зловмисники встигли отримати покарання

ЕкоПолітика зібрала 7 найбільш значних справ про шкоду довкіллю, які були оприлюднені за тиждень з 7 по 13 грудня. Інформацію публікували Державне бюро розслідувань, портал “Zaxid.net”, пресслужби прокуратур, а також підрозділи Державної екологічної інспекції України.

  1. 7 керівників агролісгоспів Сумської області та колишній заступник генерального директора обласного комунального підприємства "Сумиоблагроліс" постануть перед судом. Вони продавали цінні породи дерев повз товарні біржі за цінами нижче ринкових. Контракти укладали напряму з обраними підприємцями. Через таку злочинну схему держава недоотримала майже 11 млн грн. 7 фігурантів звинувачують у використанні службового становища з метою одержання неправомірної вигоди, а ексзаступника гендиректора – у службовій недбалості.

Санкції статті передбачають позбавлення волі на строк до 6 років. Прокурори подали цивільні позови для відшкодування завданих збитків, а на майно лісників суд наклав арешт.

  1. Екоінспектори Поліського округу виявили незаконну порубку на самозаліснених землях поблизу с. Зорянка на території Барашівської сільради Звягельського району Житомирської області. Невідомі особи знесли дерева різних порід на ділянці з орієнтовною площею 35 га.
t.me/polissyareg_dei

Фото: t.me/polissyareg_dei.

t.me/polissyareg_dei

Фото: t.me/polissyareg_dei.

Інспектори викликали слідчо-оперативну групу та направили листи до правоохоронних органів.

  1. Суд визнав винним у незаконному видобутку корисних копалин директора компанії "Андозіт" Йосипа Талабірчука. Він організував злочинну групу, яка видобувала гравій на захисній смузі та в руслі річки Тиса біля селища Королево Берегівського району Закарпатської області. До справи Талабірчук залучив свого сина Івана Талабірчука, який мав спецтехніку, та Миколу Новака, який вмів керувати нею. Їх затримали “на гарячому” 29 травня 2024 року.
zaxid.net

Фото: zaxid.net.

До цього зловмисники встигли видобути 5,6 тис. кубометрів піщано-гравійної суміші. Отриманий матеріал вони продавали місцевим. Суд призначив підприємцю та його спільникам по 170 тис. грн штрафу.

  1. 19-річний житель Сарненщини проведе за ґратами 5 років 6 місяців за видобування бурштину на території урочища "Баньки", в межах природного заповідника. Вироком суду його засуджено до 4 років позбавлення волі, а із врахуванням попереднього вироку за вчинення крадіжок призначено остаточне покарання у вигляді 5 років 6 місяців ув’язнення.

Зловмисника затримали у березні 2023 року, коли він із групою осіб за допомогою мотопомпи видобував “сонячне” каміння.

  1. Прокурори Охтирської окружної прокуратури повідомили про підозру 51-річному місцевому жителю за фактом незаконної порубки дерев на території Національного природного парку "Гетьманський" в Охтирському районі на Сумщині. “Чорний лісоруб” за допомогою бензопили незаконно спиляв 46 дерев породи "вільха". Це спричинило збитки на суму у понад 2 млн грн. sumy.gp.gov.ua
  2. Ємільчинське лісове господарство ДП "Ліси України" на Житомирщині сплатить до спеціального фонду Ємільчинської селищної ради понад 1 млн грн заподіяної довкіллю шкоди. Таке рішення виніс Господарський суд Житомирської області.

Лісгосп засмітив і забруднив деревообробними відходами 1,5 га землі лісового фонду. Екоінспектори зафіксували, що подекуди висота куп відходів сягала 3,5 м. За висновками судової інженерно-екологічної експертизи, на землях лісового фонду лісгосп назбирав 52,5 тис. куб. м відходів.

zhit.gp.gov.ua

Фото: zhit.gp.gov.ua.

Фото: zhit.gp.gov.ua.

zhit.gp.gov.ua

Фото: zhit.gp.gov.ua.

  1. Прокурори Кіровоградської обласної прокуратури поновили право держави на землі природно-заповідного фонду – ландшафтного заказника місцевого значення "Лозуватський" – вартістю понад 220 млн грн. Його земельну ділянку площею 46,8 га безпідставно віднесли до земель сільськогосподарського призначення комунальної власності Онуфріївської селищної ради Олександрійського району.

Господарський суд Кіровоградської області погодився з доводами прокурорів і скасував незаконну реєстрацію земельної ділянки в Державному земельному кадастрі.

Днями ЕкоПолітика повідомляла, що стан води у Чорному морі та прилеглих до нього лиманах поступово покращується.

Читайте також
Найбільш значні довкіллєві порушення з 4 по 10 січня. Дайджест
Найбільш значні довкіллєві порушення з 4 по 10 січня. Дайджест

Зокрема, правопорушники отримали вирок за браконьєрство, та прокурори скерували до суду дві справи щодо співробітників ДП "Ліси України"

Найбільш резонансні екопорушення з 21 по 27 грудня. Дайджест
Найбільш резонансні екопорушення з 21 по 27 грудня. Дайджест

Цього тижня виявили кількох посадовців, які мали б займатися охороною довкілля, але використовували своє посадове становище для збагачення

Найбільші порушення в екосфері за 14-20 грудня. Дайджест
Найбільші порушення в екосфері за 14-20 грудня. Дайджест

Серед них незаконні рубки та забруднення земель