Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 16-22 листопада. Дайджест shutterstock

Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 16-22 листопада. Дайджест

Ганна Велика

Серед них – незаконний вилов риби, протиправні рубки та видобування підземних вод без дозволу

ЕкоПолітика зібрала 7 найбільш значних справ про шкоду довкіллю, які були оприлюднені за тиждень з 16 по 22 листопада. Інформацію публікували пресслужби прокуратур, а також підрозділи Державної екологічної інспекції України.

1. 19 листопада 2024 року на території Національного природного парку "Тузлівські лимани" державні екологічні інспектори Південно-Західного округу разом з інспекторами Одеського рибоохоронного патруля, працівниками водної поліції Білгород-Дністровського РВП та прикордонної служби "Курортне" затримали порушника, який займався незаконним виловом риби. За допомогою трьох ліскових сіток порушник без дозволу виловив 420 камбал на озері Алібей, в районі с. Жовтий Яр Білгород-Дністровського району Одеської області. Інспектори нарахували понад 18 млн грн шкоди, завданої рибним запасам України.

2. Господарський суд Рівненської області задовольнив позов Державної екологічної інспекції Поліського округу й постановив стягнути з Дубровицької міської ради 4,9 млн грн шкоди, завданої довкіллю незаконними рубками 840 дерев різних порід на земельних ділянках лісогосподарського призначення, які перебувають у запасі Дубровицької міської ради поблизу с. Шахи та с. Великі Озера.

3. У Рівненській області Вараська окружна прокуратура звернулася до суду й той зобов’язав Зарічненську селищну раду повернути у власність держави земельну ділянку в межах Нобельського національного природного парку площею 40,4 га та вартістю понад 1 млрд грн. Раніше місцева громада за відсутності правових підстав зареєструвала за собою право комунальної власності на спірну землю.

4. На Івано-Франківщині прокурори повідомили про підозру інженеру одного із підприємств Калущини. Йому інкримінують незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення – підземних вод. Розмір шкоди довкіллю склав понад 4,9 млн грн.

5. Свою підозру також отримав 50-річний житель Косівщини, який упродовж жовтня 2024 року незаконно рубав дерева на території природно-заповідного фонду. Своїми діями він завдав державі збитків на понад 1 млн грн.

6. Прокурори Вознесенської окружної прокуратури, що на Миколаївщині, через суд домоглися припинення незаконного використання земель національного природного парку "Бузький Гард", який входить до Смарагдової мережі України та належить до земель природно-заповідного фонду. Слідство встановило, що Олександрівська селищна рада незаконно передала у приватну власність для ведення особистого селянського господарства 5 земельних ділянок загальною площею 10 га та вартістю понад 180 млн грн, які належать до земель нацпарку.

7. Підволочиська селищна рада на Тернопільщині сплатить до держбюджету 4,7 млн грн через шкоду, заподіяну довкіллю стихійними сміттєзвалищами – відповідне рішення суду набрало чинності. Прокурори довели, що цей орган місцевого самоврядування впродовж 2 років не забезпечив належного виконання встановлених законом обов’язків у сфері охорони навколишнього природного середовища та відповідних приписів Державної екологічної інспекції в Тернопільській області щодо ліквідації стихійних сміттєзвалищ побутових відходів на території громади. Це призвело до забруднення та засмічення земель та, як наслідок, шкоди довкіллю.

Раніше ЕкоПолітика підготувала інфографіку про збитки довкіллю України за 1000 днів повномасштабної війни.

Читайте також
Найбільші порушення в екосфері за 14-20 грудня. Дайджест
Найбільші порушення в екосфері за 14-20 грудня. Дайджест

Серед них незаконні рубки та забруднення земель

Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 7-13 грудня. Дайджест
Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 7-13 грудня. Дайджест

Багато з цих справ вже дійшли до суду, а за деякими зловмисники встигли отримати покарання

Найбільш значні екопорушення з 30 листопада по 6 грудня. Дайджест
Найбільш значні екопорушення з 30 листопада по 6 грудня. Дайджест

Резонансною стала справа комунального підприємства, яке 5 років поспіль систематично забруднювало землі

10 кращих фото української природи у фотоконкурсі "Вікі любить Землю 2024": що на них 
10 кращих фото української природи у фотоконкурсі "Вікі любить Землю 2024": що на них 

За кількістю завантажених робіт Україна посіла 2 місце серед 57 країн та територій, які брали участь у конкурсі