Екологи розповіли, які тваринки голодуватимуть через прибирання опалого листя shutterstock

Екологи розповіли, які тваринки голодуватимуть через прибирання опалого листя

Ганна Велика

Маєте ще один аргумент, аби залишити гарний осінній килим у спокої

Якщо прибирати все опале листя, важливі для функціонування екосистем тварини – їжаки, жаби, сойки та інші – залишаться без поживи.

Про те, яку роль вони відіграють у кругообігу речовин у довкіллі, а також чому ці птахи, звірі та земноводні залишаться голодними без опалого листя, пояснили у ГО “Еколтава”.

Першою та найменш очевидною твариною фахівці назвали трав'яну жабу. Вони розповіли, що з водоймами це земноводне пов'язане лише у період розмноження. А ось полює, відпочиває та зимує жаба на суходолі, зокрема у листі, наприклад, у парку з водоймами. Її улюбленою їжею є комахи (особливо мухи), равлики, слимаки й черви. Активісти говорять, що в Європі трав’яна жаба навіть підлягає охороні.

shutterstock

Окрема група тварин, яка активно шукає собі їжу в опалому листі – це птахи. Багато хто з них, зокрема сойки, ворони чи дрозди шукають там хробаків і комах. Птахи дуже залежать від такої їжі в осінньо-зимовий період, оскільки інші джерела у цей час обмежені, пояснюють у “Еколтаві”.

shutterstock

Їжаки теж живляться жуками, гусеницями та іншими комахами, яких вони знаходять у листовій підстилці. Для цих симпатичних колючих створінь опале листя слугує ще й притулком на зиму.

“Не прибирайте листя, якщо хочете, щоб поблизу з вами мешкали їжачки”, – говорять екоактивісти.

Shutterstock

Окремо фахівці виділили ще одну тваринку, на яку слід звернути увагу, бо це рідкісний реліктовий вид. Вона називається "рясоніжка мала" і належить до родини землерийок. Зміна чисельності цих тваринок пов'язана з порушенням гідрологічного режиму водойм, вирубуванням дерев та очищенням прибережних ділянок від рослинності та листя. Раніше рясоніжку малу можна було зустріти навіть у містах, розповідають у ГО.

“Кожна з цих тваринок грає важливу роль в екосистемах, оскільки допомагає контролювати популяції комах і сприяє розкладу органічного матеріалу та покращує родючість ґрунту”, – пояснили екоактивісти.

Раніше ЕкоПолітика розповідала про користь опалого листя для ґрунту. Також ми публікували рекомендації спеціалістів щодо того, що варто робити восени для збереження водойм чистими.

Читайте також
Щоб викорінити корупцію в лісовій галузі, потрібен не один рік, — Світлана Гринчук
Щоб викорінити корупцію в лісовій галузі, потрібен не один рік, — Світлана Гринчук

Серед іншого, ми детально обговорили одне з найгостріших питань, яке турбує представників промисловості – впровадження НДТМ та отримання інтегрованих довкіллєвих дозвілів

"Залишити не можна спалити": екоактивісти розповіли про користь опалого листя для ґрунту
"Залишити не можна спалити": екоактивісти розповіли про користь опалого листя для ґрунту

Щоосені українці спалюють його у великих кількостях, чим завдають шкоди довкіллю

Шкарпетопус і сміттєва риба: креативники зробили зі сміття "жителів" океану
Шкарпетопус і сміттєва риба: креативники зробили зі сміття "жителів" океану

Екоактивісти знайшли ще один незвичайний спосіб привернути увагу до забруднення водного середовища