Екокомітет підтримав утворення моніторингової місії для фіксації екошкоди від війни shutterstock

Екокомітет підтримав утворення моніторингової місії для фіксації екошкоди від війни

Катерина Бєлоусова

Утворення під егідою міжнародних організацій спеціального органу з екомоніторингу значно посилить позицію України у притягненні країни-агресора до відповідальності

У середу, 13 липня, екокомітет ВРУ одностайно підтримав проєкт постанови №7504 щодо утворення Спеціальної екологічної моніторингової місії (СЕММ) для фіксації екологічної шкоди, заподіяної внаслідок збройної агресії на території України.

Про це повідомляє заступниця голови Комітету з питань екологічної політики, головна координаторка Оперативного штабу з фіксації екозлочинів Олена Криворучкіна у Facebook.

Ініціатива передбачає звернення Верховної Ради України до Генеральної Асамблеї ООН, Програми ООН з навколишнього середовища, Європарламенту, Єврокомісії, парламентів та урядів держав, які є членами Генеральної Асамблеї ООН.

Криворучкіна пояснила, що утворення під егідою міжнародних організацій спеціального органу з екологічного моніторингу значно посилить позицію України у питанні притягнення країни-агресора до відповідальності за всі злочини і всю ту шкоду, яка була завдана природі.

Вона також висловила сподівання, що народні депутати підтримають ініціативу і вже найближчим часом законопроект №7504 буде проголосовано. 

“Адже ще до внесення в зал під моєю ініціативою вже підписалося 55 колег, тому ми очікуємо повної підтримки в залі Верховної Ради”, – зазначила Криворучкіна.

facebook.com/sluganarodu.kryvoruchkina.32

Нагадаємо, в результаті повномасштабного вторгнення Україна зазнає нищівного втручання у довкілля, однак є 5 найстрашніших екозлочинів.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, з початку повномасштабного вторгнення фахівці Оперативного Штабу розрахували 143 млрд гривень шкоди навколишньому природному середовищу від екозлочинів.

Читайте також
Найбільш значні довкіллєві порушення з 4 по 10 січня. Дайджест
Найбільш значні довкіллєві порушення з 4 по 10 січня. Дайджест

Зокрема, правопорушники отримали вирок за браконьєрство, та прокурори скерували до суду дві справи щодо співробітників ДП "Ліси України"

Найбільш резонансні екопорушення з 21 по 27 грудня. Дайджест
Найбільш резонансні екопорушення з 21 по 27 грудня. Дайджест

Цього тижня виявили кількох посадовців, які мали б займатися охороною довкілля, але використовували своє посадове становище для збагачення

Найбільші порушення в екосфері за 14-20 грудня. Дайджест
Найбільші порушення в екосфері за 14-20 грудня. Дайджест

Серед них незаконні рубки та забруднення земель