Екоінспектори провели перевірку на Великій Українській, або ж Чиловій, косі у регіональному ландшафтному парку "Тилігульський" на Миколаївщині, яке влітку стало популярним місцем відпочинку.
Адміністрація парку допустила значне антропогенне навантаження, а також забруднення та засмічення території, повідомляє Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу у Facebook.
Зазначається, що перевірку провели після колективного звернення громадян.
Екоінспектори виявили, що на прибережній захисній смузі розмістили накопичувачі стічних вод та споруди для приймання та знезаражування рідких відходів. Територія засмічена побутовим сміттям, а також забруднена стічними водами.
В повідомленні підкреслили, що фахівці ДЕІ виявили порушення чотирьох статтей Закону 2456-XII "Про природно-заповідний фонд України", а саме ст. 7, 8, 23, 60.
Зазначається, що екоінспектори розрахували збитки від засмічення ландшафтного парку, однак їхня сума не вказана.
“З метою усунення виявлених порушень інспекцією видано припис, щодо керівника парку складено протокол за статтею 91 КУпАП, – розповіли у пресслужбі. – На даний час матеріали по адміністративному провадженню подано до суду”.
Нагадаємо, на Миколаївщині у регіональному ландшафтному парку “Тилігульський” Чилову косу перетворили на популярне місце відпочинку та забудували її МАФами. В місця гніздування червонокнижних птахів, оселища тварин та рослин щовихідних приїжджали сотні людей на сотнях машин, які паркувалися посеред заповідного степу. На косі також організували катання на квадроциклах. Редакція ЕкоПолітики поспілкувалася з екозахисниками зі спільноти кайтсерферів, які розповіли деталі скандалу.