Екоцид в Україні – виклик для всього світу – Зеленський

Екоцид в Україні – виклик для всього світу – Зеленський

Катерина Бєлоусова

Це все не просто українська проблема, а виклик для усього світу

Президент України Володимир Зеленський під час виступу на саміті "Групи двадцяти" представив пропозиції України, які необхідно реалізувати задля якнайшвидшого та справедливого закінчення агресивної російської війни.

Одним з десяти викликів для всього світу він назвав екоцид та потребу негайного захисту природи, йдеться на сайті Президента України.

Він зазначив, що російські обстріли спалили мільйони гектарів лісу, а близько 200 тисяч гектарів територій забруднені мінами й снарядами, які не розірвалися. 

Також Зеленський підкреслив, що десятки вугільних шахт затоплені, зокрема й шахта  "Юнком" у Донецькій області, де у 1979 році був здійснений підземний ядерний вибух.

“Вона на окупованій росією території. Затоплена вже кілька років саме через окупантів. Хоча всім у Москві відомо, яка це загроза не тільки для річок на Донеччині, а й для Азовського моря, а отже, для Чорноморського басейну. Лише деокупація нашої території може створити умови, щоб зняти цю загрозу”, – сказав він.

Зеленський зазначив, що неможливо точно порахувати обсяг забруднення атмосфери від спалених нафтобаз та інших пожеж. А також шкоду від підірваних споруд, спалених хімічних підприємств, поховань убитих тварин.

Він підкреслив, що внаслідок російської агресії загинули 6 мільйонів свійських тварин та близько 50 тисяч дельфінів у Чорному морі. Окрім того, тисячі гектарів земель забруднено шкідливими речовинами, більшість з яких були родючими ґрунтами.

“Минулого тижня на кліматичному саміті у Єгипті я запропонував створити платформу для оцінки збитків довкіллю від війни. Маємо це реалізувати. Маємо знайти й спільні відповіді на всі екологічні загрози, створені війною. Без цього не буде повернення до нормального, стабільного життя, і відлуння війни ще довго зберігатиметься – у вибухах мін, які забиратимуть життя дітей і дорослих, у забрудненні води, ґрунтів та атмосфери”, – сказав Зеленський.

Він також наголосив на значній потребі в коштах та технологіях для відновлення очисних споруд.

“Це все не просто українська проблема. Це виклик для усього світу”, – підкреслив президент України.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський під час виступу на COP27 заявив, що не може бути ефективної кліматичної політики без миру.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, під Донецьком на окупованій території знищили частину сховища радіоактивних відходів і розпилили резервуари на металобрухт.

Читайте також
За час війни обʼєми зруйнованих будівель сягнули 670 тисяч тонн
За час війни обʼєми зруйнованих будівель сягнули 670 тисяч тонн

Реформа галузі управління відходами зараз є одним із пріоритетних напрямків для Міндовкілля

Окупанти вивозять тварин з "Асканії-Нова" до росії
Окупанти вивозять тварин з "Асканії-Нова" до росії

“Асканія-Нова” – найбільший степовий заповідник Європи з унікальним тваринним та рослинним світами

Під окупованим Донецьком у водосховище тижнями ллються нечистоти
Під окупованим Донецьком у водосховище тижнями ллються нечистоти

Контора водоканалу знаходиться за 800 м від місця витоку

У Харкові збирають картон та бляшанки для окопних свічок: куди приносити
У Харкові збирають картон та бляшанки для окопних свічок: куди приносити

Сировину можна приносити за адресою вул. Малопанасівська, 5/7