В Ужгороді почав курсувати екобус, який безплатно приймає від містян відсортоване сміття. За перший день їзди він зібрав 507 кілограмів вторсировини.
Перший виїзд по місту відбувся в середу, 22 грудня. Про графік екобуса та види відходів, які можна здати в цей мобільний пункт прийому вторсировини, — розповіли в сюжеті "Суспільного".
Ініціатором запуску екобусу в Ужгороді став керівник станції заготівлі вторсировини "Проєктна, 5" Руслан Шварц.
Разом із помічником під час першого рейсу він зробив зупинки на шести локаціях у правобережній частині міста: вулицях Добрянській, Доманинській, Благоєвій, Кошицькій, Собранецькій та Франка. На кожній стояли по 15 хвилин, щоб охочі могли принести вторсировину.
"Сьогодні (22 грудня. — Ред.) тестовий виїзд. Шість локацій: це мікрорайон Шахта, центр міста, Доманинці, район аеропорту та вулиця І. Франка. Це послуга безплатна. І взагалі це як соціальний проєкт, тобто тут немає комерційної мети, тут чисто бажання полегшити життя жителям нашого міста", — розповів Шварц.
Оскільки його станція заготівлі вторсировини розташована на околиці міста, людям не завжди зручно привозити відходи туди, тому екобус — це розв'язання цієї проблеми.
За словами Руслана Шварца, гроші від виторгованої вторсировини підуть на заправлення й обслуговування цього ж "бусика".
Що можна здати в екобус: макулатуру, скло (банки, пляшки, віконне), плівку, ПЕТ-пляшки, тару від побутової хімії та алюмінієві банки.
Наступний виїзд екобуса заплановано на п'ятницю, 24 грудня, у лівобережну частину Ужгорода.
Розклад екобуса на 24 грудня:
- 12:00 вул. Українська (ТЦ "Цирконій")
- 12:20 Православна набережна (між паспортним столом та угорським консульством)
- 12:50 р-н Білочки (м-н "Фокстрот")
- 13:10 готель "Закарпаття"
- 13:30 вул. Минайська 36 (м-н "Осетія")
- 13:50 вул. Грушевського ("Афаліна")
- 14:10 ТЦ "Токіо" (задня стоянка)
- 14:30 вул. Г.Свободи (стоянка перед "Сільпо", зліва)
Очікується, що екобус курсуватиме Ужгородом щотижня. Нині ініціатори працюють над відкоригуванням графіку та визначенням постійних локацій.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що жителька Ужгорода Ксенія Шокіна організувала станцію сортування відходів у підвалі багатоквартирного будинку.
Нагадаємо також, що в Закарпатській області планують побудувати сміттєпереробний завод за технологією "комбітех" вартістю 80 млн євро.
Ще раніше в Ужгороді дві школярки – Валерія Попович та Емілія Бровді – запустили проєкт зі збирання відсортованого сміття на велосипедах.
Відомо, що на Закарпатті є чимало адрес, де старі речі можуть отримати нове життя.