Екоактивістка показала, який вигляд має "мертве море" в Кривбасі Вікіпедія

Екоактивістка показала, який вигляд має "мертве море" в Кривбасі

Маргарита Шевченко

Від якості води в річці Інгулець страждають жителі не тільки Дніпропетровської області, а й Херсонської

На території Криворізького залізорудного басейну розташоване так зване мертве море, яке сформувалося через скиди забруднювальних речовин державним підприємством "Кривбасшахтозакриття".

Про це повідомляла на своїй сторінці у Facebook екоактивістка Тетяна Косс. Вона наголосила, що тема забруднення води досить складна для Дніпропетровської області, але, враховуючи досвід інших країн, її можна розв’язати (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця сторінки).

"Жах полягає в тому, що державному підприємству "Кривбасшахтозакриття", яке, згідно з укладеними договорами, здійснює свою діяльність — прийом та акумуляцію надлишкових шахтних вод у ставку-накопичувачі балки Свистунова, дозволили скид високомінералізованої води в річку Інгулець, без розведення прісною водою. Живність і рослини, для яких прісна вода є природною, втрачають свої позиції та надалі гинуть. А ми дивуємося: "Річка не та, риба не така, куди ділася краса Інгульця, а головне — вода", — написала вона в повідомленні.

Косс зазначила, що від якості води в річці Інгулець страждають жителі не тільки Дніпропетровської області, а й Херсонської.

"З огляду на те, що річка Інгулець є здобутком не тільки Дніпропетровщини, то від якості води залежними виявилися й жителі Херсонщини. Зрощення городини (та її якість), хімсклад води в колодязях — цікаві питання, на які складно отримати відповідь, бо дослідження в нашій країни задорого виходять за умови наявності бажання", — пояснила активістка.

Як повідомляла ЕкоПолітика, у результаті масштабного дослідження на понад 67 тис. речовин, яке провели в басейні річки Дніпро, у воді виявили 21 забруднювальну речовину, зокрема важкі метали.

Читайте також
Еколог показав, як відновлюється Великий Луг на місці Каховського водосховища. Відео
Еколог показав, як відновлюється Великий Луг на місці Каховського водосховища. Відео

Природа поступово повертається на спустошену територію

Суд наказав знести відпочинковий комплекс у прибережній захисній смузі Дніпра у Києві
Суд наказав знести відпочинковий комплекс у прибережній захисній смузі Дніпра у Києві

На початку квітня власник отримав підозру у самовільному будівництві

На Черемоші знову намагаються будувати мініГЕС: екологи висловилися проти
На Черемоші знову намагаються будувати мініГЕС: екологи висловилися проти

Це суперечить загальноєвропейській тенденції до відновлення вільної течії річок