Екоактивісти розповіли про наслідки “руского міра” для заповідного степу Херсонщини

Екоактивісти розповіли про наслідки “руского міра” для заповідного степу Херсонщини
Катерина Бєлоусова

Підрахунок збитків ще триває

На Херсонщині українські військові повністю звільнили ​​Національний природний парк "Кам'янська Січ", який був в окупації 8 місяців.

За цей час російські війська розграбували нацпарк, знищили будівлю адміністрації та спалили 635 гектарів цінних ділянок з червонокнижними рослинами, повідомляє “Українська природоохоронна група” у Facebook.

Екоактивісти підкреслили, що цей нацпарк зберігає типчаково-ковилові степи, а також численні історико-археологічні пам’ятки.

Вони зазначили, що росіяни вкрали майже все майно нацпарку: автомобілі, квадроцикли, катер, човни, квадрокоптер, тепловізор та метеостанцію. До визволення нацпарку долучився і директор "Кам’янської січі" Сергій Скорик.

facebook.com/UkrainianNatureConservationGroup

Автори розповіли, що попри окупацію співробітники нацпарку залишалися на роботі та гасили численні пожежі.

“Довгий час через присутність російських військових фіксувати збитки, заподіяні ними, було майже неможливо”, – йдеться в повідомленні.

Завдяки аналізу супутникових знімків екоактивісти виявили, що з 24 лютого до 18 жовтня пожежі знищили червонокнижні види:

  • дрік скіфський (633 екземпляри);
  • ковилу шорстку (402 екземпляри);
  • ковилу волосисту (832 екземпляри);
  • ковилу Лессінга (2384 екземпляри);
  • ковилу українську (456 екземплярів) та інші.

“Підрахунок збитків усе ще ведеться”, – зазначили автори.

wownature.in.ua wownature.in.ua wownature.in.ua

Нагадаємо, російські війська почали будівництво “лінії оборони” на лівобережній частині Херсонської області де розташована низка заповідників, памʼяток природи, та унікальних екосистем, зокрема псамофітних (піщаних) степів. Це може знищити природу регіону.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Харківській області бійці 92-ї бригади звільнили від окупантів 3 заповідники, а саме Дворічанський національний природний парк (НПП), регіональні ландшафтні парки (РЛП) "Великобурлуцький степ" та "Ізюмська лука".

Читайте також
Відстріл тварин у заповіднику — незаконний: активісти виграли суд проти Хмельницької ОВА
Відстріл тварин у заповіднику — незаконний: активісти виграли суд проти Хмельницької ОВА

Адміністрація навіть не конкретизувала види тварин, фактично дозволивши вбивство на розсуд мисливців

Скільки екоподатку отримує Херсонщина та на що планує його витрачати
Скільки екоподатку отримує Херсонщина та на що планує його витрачати

У Херсоні низка заходів присвячена поводженню із відходами руйнування – від сортування до рециклінгу

Громади Харківщини відмовляють екологам у створенні заповідних територій
Громади Харківщини відмовляють екологам у створенні заповідних територій

В ОДА навіть пішли на порушення закону, не надаючи ні зауважень, ні схвалення клопотань

Генеральний клінінг у Голосіївському парку: киян запрошують долучитися до акції 20 червня
Генеральний клінінг у Голосіївському парку: киян запрошують долучитися до акції 20 червня

Організатори забезпечують трансфер з Києва до нацпарку та назад