До 2050 року світове виробництво електроенергії має зрости утричі – аналітики shutterstock

До 2050 року світове виробництво електроенергії має зрости утричі – аналітики

Катерина Бєлоусова

3/4 загального виробництва електроенергії припадатиме на сонячну та вітрову генерацію

Сценарій енергетичного переходу передбачає подвоєння світового виробництва електроенергії до 46 000 ТВт-год до 2050 року, а стратегія Net Zero – до понад 80 000 ТВт-год, що втричі перевищує сьогоднішню кількість.

Це показав аналіз довгострокових сценаріїв New Energy Outlook (NEO) від BloombergNEF, повідомляє BNEF.

Аналітики припустили, що водень стане єдиним найбільшим джерелом попиту на електроенергію в усьому світі до 2050 року, рівним загальному світовому попиту в 2020 році. Сценарій Net Zero передбачає, що річний попит на водень сягне 23 000 ТВт-год і 88% генерації припадатиме на підключені до мережі електролізери. Однак попит на електроенергію з водню у сценарії економічного переходу є незначним.

У звіті підкреслили, що Net Zero потребує суттєвих змін у структурі енергоміксу. Адже це фактично зовсім інша енергосистема. У 2050 році виробництво водню зросте до 500 мільйонів метричних тонн на рік, що в п’ять разів більше, ніж сьогодні.

Зазначається, що досягнення нульових викидів призведе до майже нульового виробництва електроенергії на викопному паливі без уловлювання та зберігання вуглецю. Це також вимагатиме збільшення атомної генерації, а також сонячної та вітрової. У сценарії Net Zero енергія вітру та сонця сягає понад трьох чвертей загального виробництва електроенергії.

У звіті додали, що уловлювання та зберігання вуглецю та водень стають основними технологіями глибокої декарбонізації, які застосовуються в промисловості, енергетиці, будівництві та транспорті. 

За оцінками BloombergNEF, у 2050 році щорічно потрібно буде вловлювати близько 7 гігатонн вуглекислого газу, що еквівалентно наявним спільним викидам в енергетичному секторі Європи, Китаю та Індії. 

Нагадаємо, у 2022 році Південна Африка стала найбільш залежною від вугілля країною, на яке припадало 69% споживання первинної енергії, а  Китай та Індія – найбільшими споживачами вугілля в абсолютному вираженні.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, за даними BloombergNEF, у США та Китаї розпочинається десятиліття розвитку систем зберігання енергії.

Читайте також
Кабмін схвалив Національний план з енергетики та клімату до 2030 року
Кабмін схвалив Національний план з енергетики та клімату до 2030 року

Він є однією з умов переговорного процесу та вступу України до Європейського Союзу

У Європі вбачають у відновлюваній енергетиці основу для відбудови України
У Європі вбачають у відновлюваній енергетиці основу для відбудови України

Вже є низка іноземних компаній, які готові заходити на український енергетичний ринок

5 трендів для світових ринків електроенергії та ВДЕ від S&P Global 
5 трендів для світових ринків електроенергії та ВДЕ від S&P Global 

Експерти назвали основні фактори, які мають вирішальний вплив на розвиток цієї сфери