Сценарій енергетичного переходу передбачає подвоєння світового виробництва електроенергії до 46 000 ТВт-год до 2050 року, а стратегія Net Zero – до понад 80 000 ТВт-год, що втричі перевищує сьогоднішню кількість.
Це показав аналіз довгострокових сценаріїв New Energy Outlook (NEO) від BloombergNEF, повідомляє BNEF.
Аналітики припустили, що водень стане єдиним найбільшим джерелом попиту на електроенергію в усьому світі до 2050 року, рівним загальному світовому попиту в 2020 році. Сценарій Net Zero передбачає, що річний попит на водень сягне 23 000 ТВт-год і 88% генерації припадатиме на підключені до мережі електролізери. Однак попит на електроенергію з водню у сценарії економічного переходу є незначним.
У звіті підкреслили, що Net Zero потребує суттєвих змін у структурі енергоміксу. Адже це фактично зовсім інша енергосистема. У 2050 році виробництво водню зросте до 500 мільйонів метричних тонн на рік, що в п’ять разів більше, ніж сьогодні.
Зазначається, що досягнення нульових викидів призведе до майже нульового виробництва електроенергії на викопному паливі без уловлювання та зберігання вуглецю. Це також вимагатиме збільшення атомної генерації, а також сонячної та вітрової. У сценарії Net Zero енергія вітру та сонця сягає понад трьох чвертей загального виробництва електроенергії.
У звіті додали, що уловлювання та зберігання вуглецю та водень стають основними технологіями глибокої декарбонізації, які застосовуються в промисловості, енергетиці, будівництві та транспорті.
За оцінками BloombergNEF, у 2050 році щорічно потрібно буде вловлювати близько 7 гігатонн вуглекислого газу, що еквівалентно наявним спільним викидам в енергетичному секторі Європи, Китаю та Індії.
Нагадаємо, у 2022 році Південна Африка стала найбільш залежною від вугілля країною, на яке припадало 69% споживання первинної енергії, а Китай та Індія – найбільшими споживачами вугілля в абсолютному вираженні.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, за даними BloombergNEF, у США та Китаї розпочинається десятиліття розвитку систем зберігання енергії.