Дно колишнього Каховського водосховища у національному природному парку "Кам'янська Січ", що у Запорізькій області, заросло конюшиною, люцерною та іншими рослинами.
Їх висадили природоохоронці парку, аби запобігти пиловим бурям та розповсюдженню чужорідних видів, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів у Facebook.
“Головне завдання в даній ситуації це зайняти екологічну нішу бур'янів, щоб "перестрибнути" через піонерну (бур'янову) фазу сукцесії. Через декілька років посіяні рослини почнуть випадати з травостою і їх місце займуть місцеві лучні види. Цей метод хоч і дещо довший, але простіший та дешевший”, – прокоментував користувач Facebook Олексій Бурковський в обговоренні посту.
Як відомо, греблю Каховської ГЕС окупанти підірвали 6 липня, що спричинило масштабне затоплення, забруднення довкілля та осушення низки водойм, зокрема на заповідних територіях. За попередніми підрахунками, збитки для довкілля від підриву Каховської ГЕС сягнули $1,5 мільярда.
Нагадаємо, після підриву національні природні парки "Великий Луг" та "Кам’янська Січ" на Запоріжжі поступово перетворюються на пустелю. Площа суші у "Кам’янській Січі" збільшилася на 5,5 тисяч гектарів, що несло загрозу пилових бур та посилення кліматичних змін.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на початку липня на дні Каховського водосховища зʼявилися перші паростки рослин, які були ще занадто маленькі, щоб їх ідентифікувати. У серпні дно водосховища заросло різними травами.