У Києві “наберає обертів” екоініціатива “Місто живих стін”, в рамах якої відбувається вертикальне озеленення за допомогою винограду Вічі.
До ініціативи долучився телеведучий Дмитро Комаров, який вже висадив паросток, повідомляє начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний у Facebook.
Возний пояснив, що “живі стіни” сприяють очищенню повітря. На таких вулицях вміст діоксиду азоту менший на 40%, а зважених часток (пилу) – на 60%.
Окрім того, рослинність на будівлях має охолоджуючий ефект як зовні, так і всередині приміщення. Влітку всередині приміщення із зеленою стіною температура нижча в середньому на 5 градусів у порівнянні з аналогічним приміщенням без такої стіни.
“Живі стіни” допомагаю поглинати дощову воду та розвантажувати каналізацію, а також зменшують рівень шуму.
Винограду Вічі чудово підходить для вертикального озеленення в київському кліматі.
Переваги винограду Вічі:
- Швидко зростає – щорічний приріст пагонів становить 1-3 метри;
- Не руйнує стіни, бо чіпляється за поверхню вусиками, які до неї прилипають;
- Невибагливий у догляді;
- Недорогий – середня ціна паростка складає близько 80 грн.
“Запрошую усіх долучатися до вертикального озеленення за допомогою винограду Вічі. Ну і звісно викладати фото з хештегом МістоЖивихСтін!” – закликав Возний.
Нагадаємо, експерти запропонували 7 способів для боротьби з літньою спекою, яка є наслідком глобального потепління та особливого міського клімату, що перетворює міста на своєрідні "острова спеки".
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у повітрі Києві протягом тижня з 11 по 16 липня виявлено перевищення середньодобових ГДК діоксиду азоту до 4,3 раза та формальдегіду до 3,7 раза.