Для енергетичного переходу потрібно $3,5 трлн інвестицій щорічно, – аналітики shutterstock

Для енергетичного переходу потрібно $3,5 трлн інвестицій щорічно, – аналітики

Ганна Велика

Останніми роками постачання відновлюваної енергії різко зросло, але недостатньо швидко, щоб витіснити викопне паливо з енергетичного балансу

Інвестиції в перехід до зеленої енергетики повинні подвоїтися до $3,5 трлн на рік, якщо світ хоче досягти мети Паризької угоди щодо встановлення нульового рівня викидів до 2050 року.

Таку цифру оприлюднили у своєму звіті аналітики Wood Mackenzie – глобального постачальника даних і аналітики для енергетичного переходу.

У звіті зазначається, що жодна велика країна і лише кілька компаній на шляху до своїх кліматичних цілей до 2030 року, встановлених Паризькою угодою.

Експерти з питань клімату зазначили: якщо не будуть запроваджені вагомі національно визначені внески (НВВ), не вдасться налагодити глобальну співпрацю та мобілізувати інвестиції у розмірі $3,5 трлн, то для фінансування пом'якшення наслідків зміни клімату та адаптації до них може знадобитися набагато більше коштів.

Які прогнози

Очікується, що до 2030 року частка сонячної та вітрової енергії у світовому енергопостачанні сягне з 25% до 36% від загального обсягу виробництва електроенергії, після зростання до 17% у 2024 році з 4,5% у 2015 році.

За прогнозними розрахунками, попит на газ матиме широкий діапазон результатів. У 2050 році він зросте на 11% за сценарієм, який обмежує потепління до 2,5°С, тоді як за сценарієм "чистого нуля" попит має знизиться на 47% за той самий період.

"Низка потрясінь на світових ринках загрожує звести нанівець прогрес за десятиліття, що має вирішальне значення для енергетичного переходу. Однак у світу ще є час, щоб досягти нульового рівня викидів до 2050 року – за умови, що рішучі дії будуть вжиті вже зараз", – сказав Пракаш Шарма, віцепрезидент, керівник відділу сценаріїв і технологій компанії Wood Mackenzie.

Днями ЕкоПолітика інформувала про те, що ЄС спрямує €4,8 млрд доходів від продажу квот на net-zero проєкти. Також ми повідомляли про те, що виробництво полікремнію, кремнієвих пластин, елементів та модулів у Китаї зросло більш ніж на 30% у річному обчисленні, а експорт фотоелектричних модулів збільшився майже на 20%.

Читайте також
Стало відомо, які країни та регіони лідирують у світовій біоенергетиці
Стало відомо, які країни та регіони лідирують у світовій біоенергетиці

Держави по всьому світу продовжують нарощувати свої спроможності у генерації енергії з біомаси

Новий нацплан України з ВДЕ: що він передбачає
Новий нацплан України з ВДЕ: що він передбачає

Експерти одностайні, що наша країна має високий енергетичний потенціал 

Вперше в Україні ОСББ отримало кредит за програмою “5-7-9%” на встановлення СЕС
Вперше в Україні ОСББ отримало кредит за програмою “5-7-9%” на встановлення СЕС

Кількість заявок на пільгові кредити від громадян та бізнесу вже перевищила 7 тисяч