Директор Берегівського лісгоспу заробляє сотні тисяч на торгівлі нелегальним лісом, – ЗМІ openforest.org.ua

Директор Берегівського лісгоспу заробляє сотні тисяч на торгівлі нелегальним лісом, – ЗМІ

Ганна Велика

Журналісти стверджують, що фігурант має дві кримінальні справи

Керівник філії "Берегівське лісове господарство" ДП "Ліси України" Ярослав Олійник організував схему незаконних рубок та торгівлі цінною деревиною, яка приносить йому дохід у сотні тисяч гривень.

Про такі результати власного розслідування повідомляє портал “Відкритий ліс”.

Посилаючись на власні джерела у правоохоронних органах, журналісти розповіли, що в селищі Цумань Луцького району Волинської області на території підприємства, яке займається виготовленням шпону, затримали вантажівку з необлікованим діловим дубом без будь-яких маркувань.

openforest.org.ua

Фото: openforest.org.ua.

Зрубані дерева, за словами експертів, мають по 100-130 років. На запит правоохоронців із Закарпаття повідомили, що таких дубів залишилося всього кілька гектарів у Берегівському лісництві. Попередня вартість затриманої деревини оцінюється у суму від 1 до 1,2 млн грн.

За інформацією “Відкритого лісу”, вантажівку ділового дуба без бирок і належних супровідних документів заготовили у Берегівському районі Закарпатської області під керівництвом директора місцевої філії ДП "Ліси України" Ярослава Олійника. Журналісти розповідають, що машину з нелегальною деревиною зафіксували камери спостереження у селі Сільце на Закарпатті та на посту у Нижніх Воротах на межі Закарпатської та Львівської областей.

“Дивним чином, вантаж на посту не було конфісковано. Очевидно, не без сприяння директора Берегівського лісництва”, – говорять розслідувачі.

Вони повідомили, що за даними правоохоронців, покупцем нелегальної деревини став директор ТОВ "Ярко-ко" Ярослав Романишин. Він хотів переробити її на підприємстві у Цумані та відправити на експорт.

openforest.org.ua

Фото: openforest.org.ua.

Журналісти порталу стверджують, що діловий дуб із Закарпаття на Волинь за цією схемою їхав вже не вперше. Раніше його вже вивезли на десятки мільйонів гривень.

За інформацією “Відкритого лісу”, організатор схеми з нелегальними рубками та вивозом лісу – Ярослав Олійник – має зарплатню близько 100 тис. грн, а нелегальною торгівлею деревиною заробляє “ще по кілька таких зарплат”. З посиланням на джерела у правоохоронних органах журналісти повідомляють, що корупціонер планує за незаконні прибутки купити собі вищу посаду.

Розслідувачі також нагадали, що проти нинішнього директора Берегівського лісгоспу правоохоронці відкрили дві кримінальні справи за той час, коли він був виконуючим обов’язки директора державного підприємства "Брустурянське лісомисливське господарство". Першу – за фактом привласнення бюджетних коштів під час проведення публічних закупівель авто, другу – за порушення правил охорони або використання надр, незаконне видобування корисних копалин.

“Попри незакритий кримінал, ДП "Ліси України"  продовжили Ярославу Олійнику контракт у Берегівській філії”, – говорять журналісти.

Вони рекомендували керівництву ДП "Ліси України" звернути особливу увагу на цього закарпатського посадовця і замість призначення його на вищі посади, ретельно перевірити його діяльність та дати таким його діям належну оцінку.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що, за інформацією ЗМІ, українські лісники навчилися обходити нову державну систему контролю вирубок. Також ми розповідали про посадовців Білоозерського нацпарку, яким загрожує вже четверта кримінальна справа за рік.

Читайте також
Журналісти звинуватили головного лісівника Волині у махінаціях із землями лісгоспів
Журналісти звинуватили головного лісівника Волині у махінаціях із землями лісгоспів

Також вони розповіли про відкриту проти посадовця справу

На Чернігівщині незаконні рубки “кришує” полковник поліції, – ЗМІ
На Чернігівщині незаконні рубки “кришує” полковник поліції, – ЗМІ

Журналісти звинуватили лісівників у фіктивних санітарних рубках

На Хмельниччині лісівники незаконно зрубали понад 3 га лісу на 6,5 млн грн
На Хмельниччині лісівники незаконно зрубали понад 3 га лісу на 6,5 млн грн

Знесення дерев вони проводили за сфальшованими документами

На Черкащині екоактивісти та поліція спіймали на незаконній порубці працівників нацпарку
На Черкащині екоактивісти та поліція спіймали на незаконній порубці працівників нацпарку

Протиправне знесення дерев природоохоронці виявляють тут вже не вперше