Держекоінспекція ігнорує порушення при будівництві ВЕС на полонині Руна, – УПГ zakarpattya.net.ua

Держекоінспекція ігнорує порушення при будівництві ВЕС на полонині Руна, – УПГ

Ганна Велика

Але інша інспекція скаргу на проведення незаконних робіт розглянула

Попри широкий суспільний розголос та офіційне звернення екоактивістів, Державна екологічна інспекція (ДЕІ) жодним чином не відреагувала на те, що ТОВ "Вітряний парк Турянський" будує вітрогенератори на полонині Руна, не маючи позитивного висновку з оцінки впливу на довкілля (ОВД).

Про це повідомили у громадській організації "Українська природоохоронна група" (УПГ).

Активісти одночасно направили звернення щодо незаконного, на їхню думку, будівництва вітрової електростанції (ВЕС) до Держекоінспекції та Державної інспекції архітектури і містобудування (ДІАМ).

Реакція ДЕІ на будівництво вітропарку

Від цієї інспекції члени УПГ так і не отримали жодної відповіді. І це попри те, що керівник ДЕІ Ігор Зубович не так давно стверджував, що очолюваний ним контролюючий орган відкритий до громадськості. У ГО зазначили, що екоінспекція мала б давно звернутися до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України за дозволом на проведення позапланової перевірки, але так цього і не зробила.

Реакція ДІАМ

Ця інспекція розглянула скаргу активістів на засіданні комісії з розгляду звернень у сфері містобудівної діяльності. На нього запросили представника забудовника – ТОВ "Вітряний парк Турянський". Він не заперечував того факту, що роботи на полонині Руна вже проводяться. Представник повідомив, що фундамент там є і його висота – 0 м, але аргументував, що будівництво фундаментів під вітроустановки – це зовсім не складова будівництва ВЕС, і тому оцінка впливу на довкілля їм не потрібна. Тобто забудовник розглядає фундамент окремо від вітроустановок.

На запитання членів комісії, хто є замовником звіту з ОВД, представник забудовника не відповів, сказав, що треба уточнювати. На це активісти нагадали, що замовником є саме ТОВ "Вітряний парк Турянський".

Своє рішення комісія ДІАМ має повідомити протягом місяця. В УПГ сподіваються, що воно буде на користь природи.

Що обурило активістів

В УПГ наголосили, що такий підхід, коли фундамент розглядається окремо від вітрогенератора, є дуже сумнівним, адже у звіті з ОВД слово "фундамент" згадується 290 разів: спочатку як складова будівельних робіт, потім – під час оцінки наслідків будівництва ВЕС на компоненти довкілля: атмосферне повітря, ґрунти, рослинний світ тощо.

“За такою логікою можна без процедури ОВД будувати і фундамент, наприклад, атомної станції?” – запитали екоактивісти.

На їхню думку, у такий спосіб забудовник намагається уникнути відповідальності за проведення незаконних робіт.

Днями ЕкоПолітика писала про те, що суд на Закарпатті відмовився захищати полонину Руна від незаконної забудови вітряками.

Читайте також
Держекоінспекція встигла отримати технічну допомогу від USAID до її призупинення Трампом
Держекоінспекція встигла отримати технічну допомогу від USAID до її призупинення Трампом

Рішення тимчасово заморозити фінансування проєктів Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) зачепило як громадські організації, так і державні установи в Україні

Уряд змінив критерії оцінки ризику від діяльності підприємств та періодичність їх перевірок
Уряд змінив критерії оцінки ризику від діяльності підприємств та періодичність їх перевірок

Чиновники очікують, що нововведення допоможуть оптимально перерозподілити увагу із менш ризикових суб’єктів господарювання на більш ризикові