Де можна купатися в Києві: екологи визнали безпечними три пляжі pleso.kyiv.ua

Де можна купатися в Києві: екологи визнали безпечними три пляжі

Киян закликають віддавати перевагу офіційним місцям для відпочинку, адже їх перевіряють на безпеку та утримують в належному санітарному стані

Станом на 10 липня серед 14 офіційних пляжів Києва безпечними для купання є лише три.

Відповідну інформацію за результатами перевірки надали фахівці КП "Плесо".

Як зазначається, купання без обмежень дозволене в наступних місцях:

  • пляж озера Вербне в Оболонському районі, поруч з вул. Приозерною (на протилежному від пляжу березі озера – Московський проспект). Площа пляжу – 13,22 га.

  • пляж "Пуща Водиця" в Оболонському районі, у Пущі-Водиці, поруч з т-подібним перехрестям 7-й лінії та вул. Федора Максименка. Розташований на березі ставка Горащиха, в який впадає мала річка Горенка (Котурка). Площа пляжу становить 6,69 га.

  • пляж "Галерний" на березі Галерної затоки. Розташований на правому березі Дніпра, поблизу Корчуватого.

В "Плесі" відзначили, що інші пляжі фахівці для купання не рекомендують через погіршення якості води. Більш того, один пляж з переліку офіційних місць для купання визнали небезпечнимце "Райдуга" на озері Радунка, що у Дніпровському районі столиці.

Фахівці комунального підприємства закликали громадян віддавати перевагу офіційним місцям для відпочинку, адже тільки такі пляжі перевіряють на безпеку (стан води, відсутність скидів і небезпечних предметів на дні). На облаштованих місцях для купання чергують рятувальники та медики. Крім того, на офіційних пляжах встановлені сміттєві урни і контейнери, а територію утримують в належному санітарному стані.

"Інформація про поточні статусах пляжів публікується протягом сезону на офіційному сайті КП "Плесо" і доводиться до громадян безпосередньо на пляжах шляхом вивішування прапорів. Зелений прапор – купання без обмежень. Жовтий прапор – купатися не рекомендується. Червоний прапор – не купатися. Вивішування червоного прапора фактично означає тимчасове закриття пляжу для купання, до якого можуть вдатися через погіршення якості води, надзвичайну ситуацію, виявлення на дні водойми травмонебезпечних предметів або перед значним ускладненням погодних умов (штормове попередження)", – резюмували в повідомленні.

РанішеЕкоПолітика повідомляла, що на пляжі Чкаловського санаторію в Одесі росте сміттєзвалище, яке ніхто не прибирає.

Читайте також
За позовом екоактивістів почався судовий процес проти секретаря Київради Бондаренка
За позовом екоактивістів почався судовий процес проти секретаря Київради Бондаренка

Його дії на посаді вже давно викликають обурення в громадських природоохоронців

Якість повітря у Києві знову погіршилася: названо причини та рекомендації
Якість повітря у Києві знову погіршилася: названо причини та рекомендації

Спеціалісти запевняють, що така ситуація є типовою для осіннього періоду