ДБР викрило посадовців, які вирубали столітні дуби у Чорнобильському заповіднику shutterstock

ДБР викрило посадовців, які вирубали столітні дуби у Чорнобильському заповіднику

Єлизавета Волкотруб

Директору лісництва та його спільникам повідомлено про підозру

На Київщині зловмисники організували незаконну вирубку 100-річних дубів на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника на суму понад 59 млн грн.

За даними слідства, голова держпідприємства організував у грудні 2023 року незаконну вирубку 185 дубів і до реалізації залучив трьох цивільних осіб, видавши їм спеціальні перепустки на територію заповідника. До цих дій долучився також працівник правоохоронних органів, який супроводжував транспорт із зрубаною деревиною, повідомляє Державне бюру розслідувань.

Спільники вивезли деревину на один зі столичних пунктів приймання деревини, де її продали на підставі фіктивних документів.

Виконувачу обов'язків директора держпідприємства "Північна Пуща" та його спільникам повідомлено про підозру у незаконній рубці та збуті лісу, що спричинило тяжкі наслідки, за попередньою змовою групою осіб. Згідно статей 27, 28, та ч.4 ст. 246 КК України їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років.

Досудове розслідування триває. Уточнюється повне коло залучених осіб, а також проводяться додаткові слідчі дії для встановлення всіх обставин справи.

Як повідомляла Екополітика раніше, у Сумській області головному інженеру та майстру на лісозаготівельних роботах Дочірнього підприємства "Охтирський лісгосп" було повідомлено про підозру у організації незаконної вирубки лісів.

Читайте також
В Чорнобильському заповіднику незаконно зрубали лісу на 17 залізничних вагонів
В Чорнобильському заповіднику незаконно зрубали лісу на 17 залізничних вагонів

Збитки від незаконних рубок можуть сягати близько одного мільярда грн за рік

В Україні з початку року відновили 9,7 тис. гектарів лісів
В Україні з початку року відновили 9,7 тис. гектарів лісів

Лісівники продовжують виконувати свої першочергові завдання